تحلیلی اجمالی بر وقایع اخیر، از منظری دیگر

19 دى 1396

در پاسخ به افرادی مانند آقای صادق زیباکلام که سعی دارند (به خاطر شباهت برخی شعارها) مبارزات مردم ایران علیه غرب و استکبار را با مبارزات مارکسیست‌ها علیه غرب تشبیه کنند، چه باید گفت؟ این افراد معتقداند که جمهوری اسلامی ایران به سرنوشت شوروی سابق دچار خواهد شد و در نهايت نخواهد توانست دربرابر غرب مقاومت کند و بالاخره ازدرون سقوط خواهد کرد. پاسخ چیست؟ (دیپلم ریاضی)

18 دى 1396

سؤال شده: اگر خدا خرمشهر را آزاد کرد، بگذارید لبنان و فلسطین را آزاد کند! پاسخ چیست؟ (لیسانس فلسفه / خراسان)

19 آذر 1396

سالیتود یا استحاله و تفاوتش با چله نشینی را توضیح دهید. در استحاله رمز موفقیت را ترک رابطه‌ی جنسی چه متعارف یا غیر متعارف می‌داند...؟! (لیسانس برق – قدرت / ورامین)

12 آذر 1396

آیا قدرت علمی و صنعتی و مادی غیر مسلمین دلیل بر حق بودن ایشان نمی‌باشد و نیز دلیل بر این نیست که مشکلات مسلمین ریشه در عقاید ایشان دارد؟ (الکترونیک)

3 مهر 1396

شبهات در مورد فرمان "آتش به اختیار" در فضای مجازی / رهبر مردم را شقه شقه نمی‌کند / به خودی و غیر خودی تقسیم نمی‌کند / کینه شخصی را مبنای سیاست‌گذاری قرار نمی‌دهد و ...؟ پاسخ چیست؟ (کاربران متعدد)

23 خرداد 1396

چرا این قدر در قرآن کفار و مشکین نهی شده‌اند؟ آنها هم حق حیات و آزادی دارند. چرا در بعضی جاهای قرآن حکم شده که سرها و انگشتان آنها را بزنید. این حرف به چه علت است؟ آنها دوست ندارند مسلمان شوند. آیا باید اینگونه با آنها رفتار کرد‌؟ آیا این کار خشونت نیست؟ اما اگر آنها کاری با مسلمان‌ها نداشتند چه؟ آیا باز حکم همین است؟ (سیکل / آباده)

11 خرداد 1396

در طول سال، جلوی گرسنه‌های بیچاره هر چقدر غذا بخوریم مشکلی ندارد، اما جلوی آن روزه‌دارانی که خودشان خواسته‌‌اند غذا نخورند نباید چیزی بخوریم! پاسخ چیست؟

10 خرداد 1396

زبان بستن و کنترل گفتار، از دهان بستن [نخوردن و نیاشامیدن] به مراتب مهم‌تر و مؤثرتر است. هر چه بگوییم، اولین شنونده خداوند سمیع، بصیر و علیم می‌باشد.

7 خرداد 1396

چرا امام زمان در برابر این همه ظلم، جنگ و خونریزی و گرسنگی کودکان در یمن افریقا سکوت می‌کند و کاری انجام نمی‌دهد؟!

17 ارديبهشت 1396

بی‌تردید خدا کریم است و گذر زمان تاثیری رو کریم بودنش ندارد، با این وجود جوانان بسیاری هستند که بدون کار و شرایط ازدواج هستند...؛ آیا ما باید منتظر فضل و رحمت خدا باشیم‌؟ (دیپلم کامپیوتر / اردبیل)

12 ارديبهشت 1396

آیا افرادی که عشق شهادت در راه خدا را دارند، از به وجود آمدن جنگ (و به تبع آن باز شدن راه شهادت ) خوشحالند یا ناراحت؟

12 ارديبهشت 1396

روزنامه نگاری متدین، به استناد به خطبه‌ای از نهج البلاغه، می‌گوید: امیرالمومنین در خطبه‌ای به انتصاب طلحه و زبیر اشاره می‌کنند و آن را دستور خدای متعال می‌دانند. آیا این مطلب صحت دارد؟ (کارشناسی عمران / تهران)

9 ارديبهشت 1396

شرکت در انتخابات یک تکلیف شرعی است. اما شناخت کاندیدای مورد نظر، یک ضرورت است. سؤال: آیا در انتخابات (شهر و روستا و ریاست جمهوری)، بواسطه عدم شناخت کاندیدای مورد نظر، تکلیف شرعی از انسان ساقط می‌شود یا خیر؟ لطفا با ادله لازم و مستندات دینی و بدون حاشیه پاسخ دهید. (کارشناس کامپیوتر / اهواز)

20 فروردين 1396

چرا باید در دنیا افرادی وجود داشته باشند که با اسلام آشنا نیستند و در جهالت خود تقصیری ندارند؛ بلکه یا اصلا به گوش‌شان نخورده، یا آن که شرایط طوری بوده که امکان تحقیق و پژوهش برای آنان وجود نداشته و تنها هر آنچه به آنها رسیده را قبول کرده‌اند؟ مگر خداوند با بنده‌اش اتمام حجت نمی‌کند؟ چرا با این افراد اتمام حجت نشده و راه حق و درست به آنها نشان داده نشده؟ (مهندسی الکترونیک / اهواز)

29 اسفند 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.