آدم اگه احساس کنه که نیاز به ازدواج داره، ولی گزینه‌ی مناسب خودش رو پیدا نکرده و خواستگارهایی که داره اصلا دوستشون نداره، آیا در این شرایط ازدواج با کسی که دوستش نداره به صلاح هست، یا صبر کنه تا خواستگاری پیدا بشه که دوستش داره بعد ازدواج کنه؟

29 بهمن 1395

خواستم بدونم نظر شما درباره‌ی ازدواج دو دانشجو در یک دانشگاه با هم چیه؟ اگه در این ازدواج دختر و پسر هم سن باشن یا دختر 3 ماه بزرگتر باشه آیا این مشکل سازه؟

5 بهمن 1395

بعضی‌ها میگن: اگه کسی که همسرش فوت کرده، دوباره ازدواج کنه، این ازدواج مجددش باعث میشه که روح همسرش اون دنیا در عذاب باشه‌. آیا واقعا چنین چیزی هست؟ یا میگن این کار نشونه خیانت به همسره؟! آیا صحت دارد؟

9 دى 1395

در گذشته دختران و پسران در نوجوانی به ازدواج هم در می‌آوردند، امروزه هر کدام حتی تا دو دهه بعد بلوغ نیز مجرد هستند. در فرهنگ غرب این معضل با ارتباط آزاد جنسی حل شده است، آیا این وضع شایسته حکومت اسلامی است؟

19 تير 1395

می‌خواستم ببینم مراسم ازدواج اسلامی چگونه است ؟ آیا در مراسمات جشن و سرور اهل بیت هیچ نوع شادی و خوشحالی نبوده‌؟ یا اهل بیت در مراسمات شادشان زیارات و دعا می‌خواندند و هیچ گونه خوشحالی نمی‌کردند‌؟ البته بعید می‌دانم.

28 آبان 1394

در روابط جنسی، حق تمکین، اجازه‌هایی به مرد داده شده که به زن داده نشده است؛ اگر همسرش هزار جور عیب هم داشته باشد...، سؤال و شبهات در این باره بسیار است. (پزشکی / تهران)

30 مرداد 1394

مهریه - در شرایط عقد چرا گفته "صداق معلوم" در عین حالی که قیمت گذاشتن بر روی انسان صحیح نیست. (فوق دیپلم، گناوه)

16 مرداد 1394

مگر نه اینکه خدادر سوره نور فرموده "الخبیثات للخبیثین و...". من در اطرافم یا در طول تاریخ بر عکس این را زیاد دیده‌ام. مثلا زنی فحاش یا بد حجابی را می‌شناسم که همسری متدین دارد و بالعکس. یا آسیه زن فرعون. می‌گویند: برای امتحان است. اما با آیه تنافی دارد؟

21 تير 1394

س 328 - اینکه می‌گویند ازدواج قسمت است تا چه حدی درست است؟ اگر جفت ما همزمان با ما خلق شده باشد(منبع این سخن را نمی دانم فقط شنیده ام) پس چه دلیلی دارد که خود را به زحمت بیاندازیم؟ (از جهت پرسش و پاسخ و مشاوره و تحقیق) اگر قرار باشد که خدا خودش تعیین کننده باشد پس خواست ما چه می‌شود؟

8 تير 1394

ازدواج / طلاق – شنیده‌ایم در قرآن یا احادیث آمده که اگر ازدواج کنید روزی را خدا می‌رساند، یا هرکس از ترس نداری یا فقر ازدواج نکند به خدا گمان بد برده است! آیا این درست است پایه و منبع دارد؟ دوما چرا این همه ازدواج‌ها بعدا به علت وضعیت بد مالی به طللاق و گاهی زندان هم کشیده می‌شود (لیسانس)

25 خرداد 1394

آیا اگر دختر و پسری که قصد ازدواج دارند، هم سن باشند از لحاظ روانشناسی مشکلی دارد؟ دوم اینکه اگر فاصله بین دو خانواده دختر و پسر از حیث مسافت کمی طولانی باشد اشکال دارد یا خیر؟ لطفا از لحاظ روانشناسی پاسخ دهید؟

24 ارديبهشت 1394

ازدواج - باب شده بسیاری از دختران خواستگارهای خود را که تحصیلات دانشگاهی ندارند رد می‌کنند. آیا این معیار ازدواج صحیح است؟ 2. نظر اسلام در مورد کار کردن زن چیست؟ آیا در مورد ازدواج پسر باید با این مسئله سنتی برخورد کند یا امروزی، قبول کند یا خیر؟ 3. آیا خرید سرویس طلا یک رسم پسندیده است؟ چرا مراجع تقلید در این باره حکمی نمی‌دهند تا این مانع ازدواج برداشته شود؟ (مترجمی زبان)

30 اسفند 1393

ازدواج سفید - اخیرا یک مورد شومی که در رسانه‌های ضد دین مطرح شده و تبلیغ می‌‌شود، موضوع "ازدواج سفید" است از شما می‌خواهم یک آگاه سازی مناسب در این مورد داشته باشید.

8 اسفند 1393

ازدواج - آیه‌ای در قرآن بدین مضمون است که خداوند می‌فرماید، جوونا ازدواج کنن، همه چیزش با من – لطفاً معرفی نموده و توضیح دهید. (دیپلم عمران / کرج)

28 دى 1393

اگر در دوران نامزدی ونامحرمیت رابطه‌ای در حد دست دادن و چیزهای کوچک انجام شود گناه است اگر گناه است واین اشتباه از طرف دو شخص انجام شود، آیا تاثیری در زندگی آنها خواهد داشت؟

25 آبان 1393

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.