اخلاق محمدی صلوات الله علیه و آله / 10 – ارتباطات خویشاوندی

اخلاق محمدی صلوات الله علیه و آله / 10 – ارتباطات خویشاوندی

قال رسول الله صلوات الله علیه و آله: اَلصَّدَقَةُ عَلى وَجهِها وَاصطِناعُ المَعروفِ وَ بِرُّ الوالِدَينِ وَ صِلَةُ الرَّحِمِ تُحَوِّلُ الشِّقاءَ سَعادَةً وَتَزيدُ فِى العُمرِ وَ تَقى مَصارِعَ  السُّوءِ. (نهج الفصاحه ص549 ، ح 1869)

پیامبر اعظم صلوات الله علیه و آله: صدقه بجا و نيكوكارى و نيكى به پدر و مادر و صله رحم، بدبختى را به خوشبختى تبديل و عمر را زياد و از مرگ بد جلوگيرى مى‌كند .

انسان مانند آبی زلال است که اگر با واسطه‌های کم یا زیاد، به رودخانه و سپس دریا و اقیانونس نرسد، فاسد و تباه می‌شود. خویشان و به ویژه خوشان که پیوند "رَحِمی" بین آنان است، اولویت دارد، چرا که نزدیک‌ترین واسطه‌ها برای فیض و سایر فیوضات بودند؛ و دقت کنیم که در طول حیات نیز چنین است. امروزه انسان بیش از هر زمان دیگری به اهمیت و نقش ارتباطات پی‌برده است، تا شبکه‌های وجودی و استعدادی به یک دیگر مرتبط نشوند، هیچ کمالی حاصل نمی‌گردد. هدف اصلی از گسترش ارتباطات مجازی نیز همین است که مردمان به جای ارتباط با قلوب یک دیگر و بالتبع با قلوب انبیا و اوصیا و در نتیجه مرتبط شدن با رحمت واسعه‌ی الهی، از طریق مجازی با یک مرکزیت دیگری مرتبط باشند، تا ارتباط‌شان با خدا قطع شود. چرا فرمود: زیارت برادر مؤمن زیارت‌الله است؟ پس ارتباط صمیمانه با یک دیگر، پیوند قلوب، صله و به ویژه صله ارحام را در اولویت جدی برنامه‌های خود قرار دهیم.

اطلاعیه: ششمین کتاب الکترونیک e-book، در موضوع "متفرقه"، شامل پنج بخش و هر بخش 30 سؤال درج گردید و با کلیک روی تیتر (کتاب الکترونیک -  e-book ) در اختیار قرار می‌گیرد. برداشت به صورت چاپ یا لوح فشرده و توزیع بین مبلغین، مربیان و علاقمندان، با ذکر منبع، مجاز و رایگان می‌باشد.

http://www.x-shobhe.com