حدیث انتظار / 6 – وفا و محبت متقابل و یاری

حدیث انتظار / 6 – وفا و محبت متقابل و یاری  

«إنّا غَيْرُ مُهْمِلينَ لِمُراعاتِكُمْ، ولاناسينَ لِذِكْرِكُمْ، وَلَوْلا ذلِكَ لَنَزلَ بِكُمُ الأْواءُ وَاصْطَلَمَكُمُ الأعْداءُ، فَاتَّقُوا اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ وَظاهِرُونا عَلَى انْتِياشِكُمْ مِنْ فِتْنَة قَدْ أَنافَتْ عَلَيْكُمْ»  . (احتجاج، ج2، ص495)

امام مهدی علیه‌السلام: ما در رسيدگى و سرپرستى شما كوتاهى و اهمال نكرده و ياد شما را از خاطر نمى‌بريم كه اگر جز اين بود، دشواری‌ها و مصيبت‌ها بر شما فرود مى‌آمد و دشمنان، شما را ريشه كن مى‌كردند. پس تقواى خدا پيشه كنيد و ما را بر رهايى بخشيدنتان از فتنه‌اى كه به شما روى آورده يارى دهيد.

به چند نکته در این کلام نورانی دقت کنیم: یکی وفا و محبت متقابل است؛ ایشان لحظه‌ای یاد ما را فراموش نمی‌کنند و در رعایت ما اهمال ندارند؛ ما چقدر در روز، هفته، ماه یا حتی سال به یاد آقا هستیم؟ دوم این که بدانیم تنها و رها شده نیستیم، نه تنها فرشتگان بسیاری همراه ما بوده و به امور ما اهتمام دارند، بلکه دست ولایت و حمایت امام زمان علیه‌السلام ما را نگه داشته است، وگرنه به طور کلی ریشه‌کن می‌شدیم؛ و سوم این که بدانیم امام به ما نیاز ندارد، بلکه ما به او نیاز داریم، او برای کمک به ما آمده و این ماییم که برای نجات خودمان هم که شده، باید امام را یاری دهیم.

http://www.x-shobhe.com