کافیست در انتخابات مردم به تکلیف عمل کنند، تا با نصرت حق تعالی، به سعادت دنیا و آخرت برسند.

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): با نزدیک شدن برگزاری انتخابات و جنجال‌های تبلیغاتی، برخی هنوز در گزینش مرددند.

برای هر شش نامزد، فضای سالمی در رسانه‌ی ملی ایجاد شد تا خود را معرفی نمایند. اگر چه برخی بسیار تلاش کردند تا در این فرصت، فضا را متشنج کنند!

به هر نامزدی 1210 دقیقه، یعنی بیش از 20 ساعت فرصت داده شد تا خود را در رادیو و تلویزیون به تمامی ملت ایران معرفی نماید، اگر چه جمع‌بندی نشان می‌دهد که متأسفانه برخی این دقایق و ساعات را به ایجاد تنش، جوّسازی، تهمت، دروغ، بی‌تربیتی، بداخلاقی، تخریب، ایجاد رعب در اذهان عمومی و ... اختصاص دادند!

البته فرصت‌های تبلیغاتی مستقیم نامزدها و ستادهای آنها در شهرها و روستا نیز گاهی تبلیغات سالم داشتند و برخی نیز از تبلیغات ناسالم، هیچ کم نگذاشتند! یکجا به شعارهای دوران خاتمی در رقابت با ناطق نوری (که حالا هم خط شده‌اند) تأسی کردند و گفتند: «اگر فلانی رأی بیاورد، پیاده‌روها را دیوار می‌کشد» - یک جا گفتند: «اگر فلانی رأی بیاورد، چادر اجباری می‌شود» - یک جا هم (بیشتر در روستاها) گفتند: «اگر فلانی از این صندوق بیرون نیاید، یارانه‌های شما قطع می‌شود» - «یک جا باز هم شعار دادند که ما سایه جنگ را از سر شما برداشتیم و اگر ما نیاییم، جنگ حتمی است» - یک جای دیگر (در فرافکنی عمومی) حکم اعدام تروریست‌های دهه‌ی شصت را [که بنیانگذاران داعش امروزی بودند و در کشورمان همان کردند که داعشی‌ها در عراق و سوریه کردند]،  «اعدام جوانان وطن» قلمداد کردند و به یکی از نامزدها نسبت دادند، در حالی که حضرت امام خمینی رحمة الله علیه این حکم را بسیار به جا و قاطعانه صادر نموده بودند!هنوز یادمان نرفته که امریکا و انگلیس، بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، به گمان این که این کشور ارتش و نیروی مسلح و تسلیحاتی ندارد، با عجله، کردستان ایران را برای تحقق هدف تجزیه و ایجاد به اصطلاح کردستان مستقل و در واقع «اسرائیل دوم در منطقه»، در نظر گرفتند و چه جنایاتی که نکردند.

هنوز یادمان نرفته که منافقین [همانان که برخی خود فروختگان، آنان را جوانان وطن می‌نامند]، چه ترورهایی که نکردند و کشتارهایی که به راه نیانداختند! در همین خیابان بلوار کشاورز تهران، با تیغ موکت‌بری، به جان زنان و دختران افتاده بودند ... [و دقیقاً همان جنایاتی که از داعشی‌ها می‌بینید و وحشت و انزجار سراسر وجودتان را می‌گیرد].

●- در انتخابات، مردم سه گروه هستند:

در هر انتخاباتی، مردم به سه گروه اصلی تقسیم می‌شوند:

یک – گروه جناحی (راست یا چپ)، که از قبل تصمیم خود را گرفته‌اند و برای‌شان هیچ فرقی ندارد که نامزد مطلوب‌شان چه مواضعی دارد؟ چه کرده است؟ چه می‌گوید؟ و می‌خواهد چه کند؟!

دو – مردمی که سیاسیون به آنها "قشر خاکستری" می‌گویند. یعنی وسط هستند و گرایش خاصی به هیچ کدام ندارند، بلکه بر اساس دانش، بینش، بصیرت و اطلاعات، و یا اسیر موج و جوّ انتخاب می‌کنند، و اتفاقاً اکثریت و تعیین کننده همین‌ها هستند. یعنی "بدنه‌ی مردم".

سه – قشری که به هر دلیلی [از مخالف گرفته تا بی‌تفاوتی] نمی‌خواهند رأی دهند!

●- ناگفته نماند که در میان هر سه گروه، اختلافات و دسته‌کشی‌ها و صف‌بندی‌های متفاوت و حتی مخالف نیز وجود دارد. اصولگرا‌ها و اصلاح‌طلب‌ها، هر کدام به چند پارچه تقسیم شده‌اند – بدنه‌ی مردم و یا به اصطلاح همان قشر خاکستری و البته تعیین کننده، برخی به سویی کشانده شده و برخی دیگر هنوز مرددند – از قشر مخالف و بی‌تفاوت نیز خواسته شده که برای تقویت جناح نخالف با اسلام، نظام جمهوری اسلامی ایران، استقلال این کشور و عزت این ملت، به میدان آمده و به فلانی رأی دهند (؟!)

روی سخن با هر سه گروه:

در هر انتخابی (از رشته تحصیلی، شغل و همسر گرفته تا رییس جمهور و نماینده مجلس ... و حتی یک جفت کفش)، جنگ و نزاع شدیدی بین "عقل و نفس"، در می‌گیرد و سپاهیان و شیپورچیان هر کدام نیز از دورن و برون، و به صورت مستقیم و غیر مستقیم، فریاد و خروش و طوفان به راه می‌اندازند. بدیهی است پیروز کسی است که به حکم "عقل" عمل نماید.

عمل به تکلیف:

از این‌رو، حال که هر کدام هر چه می‌توانستند به نمایش گذاشتند، سوابق، مواضع و عملکردهای هر کدام نیز مشخص است، و از همه مهم‌تر آن که اولویت‌ها و شاخص‌های "اصلح" منطبق با نیاز امروز و فردای کشور عزیزمان و نیز تهدیدها و اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دشمن، توسط مقام معظم رهبری به خوبی تبیین و تشریح شده است، دیگر جای بهانه و توجیهی برای کسی باقی نمی‌ماند.

●- جا دارد چند کلامی از حضرت امام خمینی رحمة الله، نقل شود، که برای آنان که خودشان مستقیم شنیده‌اند، ذکر (یادآوری است) – برای آنان که فراموش نموده‌اند نیز بازخوانی و ذکر است و برای نسل جدید که نشنیده‌اند، آگاهی، بصیرت و رهنمودی هدایت کننده می‌باشد:

*- جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام شدنی نیست؛

*- جنگ ما جنگ فقر و غنا بود، جنگ ما جنگ ایمان و رذالت بود و این جنگ از آدم تا ختم زندگی وجود دارد.

*- راستی مگر فراموش کرده‌ایم که ما برای ادای تکلیف جنگیده‌ایم و نتیجه فرع آن بوده است. ملت ما تا آن روز که احساس کرد که توان و تکلیف جنگ دارد به وظیفه خود عمل نمود.

*- نباید برای رضایت چند لیبرال خود فروخته در اظهار نظرها و ابراز عقیده‌ها به گونه‌ای غلط عمل کنیم که حزب الله عزیز احساس کند جمهوری اسلامی دارد از مواضع اصولی‌اش عدول می‌کند.

*- همه ما مأمور به ادای تکلیف و وظیفه‌ایم نه مأمور به نتیجه.

(صحیفه امام خمینی » جلد ۲۱ » صفحه ۲۸۴)

فریب نخوریم و متحد شویم:

بنابراین، لازم و ضروری است که صرف نظر از شعارها، وعده‌ها، تهدیدها، دروغ‌ها، جوّسازی‌ها، شایعات و ...، با بصیرت کامل و با نیت خالص، یکپارچه و همسو به میدان بیاییم و به آن که به حکم عقل و شرع و قلب سلیم "اصلح" است، رأی دهیم.

دوستان ما، از مقام ولایت گرفته تا خیرخواهان، ما را به صلاح خودمان دعوت می‌کنند – دشمنان نیز از داخلی و خارجی گرفته تا شیاطین درونی (نفس) و شیاطین بیرونی، ما را به سوی خودزنی و هلاکت خودمان دعوت می‌کنند! و انتخاب با ماست و نتایجش به خودمان مترتب می‌گردد.

این انتخاب سرنوشت‌ساز، در محضر خداوند سبحان صورت می‌پذیرد و امام زمان علیه السلام، ناظر و شاهد چگونگی و چرایی "انتخاب" ما هستند و گواهی خواهند داد.

بنابراین، تنها راه درست، سعادت و نجات این است که «به تکلیف عمل کنیم» و البته تکلیف کاملاً روشن است.

 

مرتبط:

●- با توجه به اینکه آقای سید ابراهیم رئیسی و آقای محمد باقر قالیباف هر دو اصلح هستند، اگر ائتلاف نکنند با توجه به چه ملاک‌هایی اصلح‌تر را تشخیص دهیم و بدانیم که نظر و ملاک‌هایی که مقام معظم رهبری برای ریاست جمهوری تعریف کردند به کدام از این دو کاندیدا نزدیک‌تر است؟ (14 اردیبهشت 1396)

●- انتخابات، تعریف درست انتظار و گامی در جهت ظهور و قیام حضرت مهدی علیه السلام – همه امتحان می‌شوند و سنت‌های الهی، با شعار و شیرینی و لبخند، متغیر نمی‌گردد. (22 اردیبهشت 1396)

●- اجرای سند 2030 چه اشکالی دارد؟ (مطلب بسیار مهمی که لازم است همگان مطلع باشند - حتماً بخوانید) – (22 اردیبهشت 1396)

 

مشارکت و هم‌افزایی (سؤال و نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

کافیست در انتخابات مردم به تکلیف عمل کنند، تا با نصرت حق تعالی، به سعادت دنیا و آخرت برسند.

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8577.html

 

 

http://www.x-shobhe.com