س 401- غیرت یعنی زنت یا نمی‌خواد، یا نمی‌تونه از خودش مراقبت کنه. در مجموع آیا غیرت جزئی از فرهنگ مردسالارانه است؟

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): سعی کنید که در هیچ امری، به ویژه در مباحث "شناختی"، سطحی‌نگر نباشد و با برخوردهای شعاری، راه معرفت را نبندید!

●- یکی از اسامی خداوند متعال، "غیور" است، حال مگر او العیاذ بالله زن دارد؟

●- اسماء الله در انسان تجلی می‌یابد و هر چه این تجلی بیشتر باشد، انسان کامل‌تر می‌گردد. "غیور" نیز مانند علیم، حکیم، رحمان، رحیم، مالک، رازق، جواد، کریم، یکی از اسمای الهی است که در بندگانش تجلی می‌یابد.

جهان‌بینی زن مداری:

یکی از ابتلائات افراد، «جهان‌بینی زن مداری» است، یعنی همه چیز را از زاویه‌ی "زن"، و آن نیز محدود شده در مسائل جنسیتی نگاه می‌کنند! تا از امر به معروف و نهی از منکر سخن بگویی، یاد زن و حجابش می‌افتند؛ در حالی که "ولایت حق" بالاترین معروف است و "ولایت باطل" بدترین منکر می‌باشد – تا می‌گویی: "فساد و فحشا"، به یاد "زن و مفاسد جنسی و شهوانی" می‌افتند، در حالی که فساد یعنی "تباهی" و "فحشا" نیز کار بد است [چنان که به بدکلامی و ناسزا، فحش می‌گویند] و نمود آن در سیاست، اقتصاد، قضا و ... در تمام دنیا، به مراتب بیشتر از فساد جنسیتی می‌باشد و ... .

غیرت:

غیرت، یعنی "تعیین کردن و شناختن مرزها" و نپذیرفتن "غیر" برای نفوذ، ورود و هجمه به حریم. خداوند غیور است، یعنی هیچ غیرتی در الوهیت، ربوبیت، مالکیت و خدایی خود را نمی‌پذیرد، ولو به اندک مقدار. اگر بگویی 99 درصد این عبادت، یا این کار برای خدا، 1 درصد برای دیگری، این شرک است و او 99 درصد را نمی‌پذیرد. لذا فرمود: دین خود را خالص کنید، "خالص" کردن، یعنی "غیریت" را از آن جدا کنید، مثل جدا کردن آلیاژهای دیگر از طلا، تا خالص شود:

« هُوَ الْحَيُّ لَا إِلَهَ إِلَّا هُوَ فَادْعُوهُ مُخْلِصِينَ لَهُ الدِّينَ الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعَالَمِينَ » (غافر، 65)

ترجمه: اوست [همان‌] زنده‌اى كه خدايى جز او نيست. پس او را در حالى كه دين [خود] را براى وى بى‌آلايش گردانيده‌ايد بخوانيد. سپاس‌[ها همه‌] ويژه خدا پروردگار جهانيان است.

نکته: دقت شود که ابتدا می‌فرماید: او حیّ است و إلهی جز او نیست، سپس می‌فرماید: حال که الهی جز او وجود ندارد، پس شما نیز از هوای نفس گرفته تا مصادیق بیرونی، هیچ کدام را به دورغ برای خود إله نگیرید و دین خود را برای او خالص گردانید.

بنابراین، انسان غیور، نسبت پدر، مادر، فرزندان، همسر، همسایه، شغل، وطن و تمامی نوامیس مادی و معنوی‌اش "غیور" است، یعنی نفوذ غریبه به حریمش را نمی‌پذیرد.

جهان استکبار، بسیار مایل است که مردم [اعم از زن و مرد]، "بی‌غیرت" شوند، بالتبع بی‌تفاوت باشند و با نفوذ، غارت و سلطه‌ی آنان مقابله نکنند. آیا این «فرهنگ مردسالاری» می‌باشد؟!

مرد سالاری:

این مردسالاری نیز از آن شعارهایی است که فرهنگ فمینیستی آن را نشر می‌دهد. آیا اگر زن متأهلی (به قول شما) نتواند جلوی خودش را بگیرد و همسر او این بی‌بند و باری، لاابالی‌گری و اباحه‌گری را نپذیرد، اسمش "مردسالاری" است؟! حال اگر بی‌غیرتی بپذیرد، اسمش چیست؟!

 

مشارکت و هم‌افزایی (سؤال به همراه نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

"غیرت"، یعنی زنت، یا نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند از خود مراقبت نماید. آیا غیرت از "فرهنگ مردساری" نیست؟

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8899.html

  

http://www.x-shobhe.com