می‌گویند: ایران خودش دین و پیامبر داشته (زرتشت) و این عرب‎ها به زور شمشیر اسلام را بر ما تحمیل کرده‌اند و ...؟

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): این جوّ بسیار قدیمی و این شبهه‌ی سبک، به قول معروف «سوخته» و از رده خارج است، اما باید توجه کنیم که اگر چه بیشتر کسانی که این ادعاها و شبهات سخیف را مطرح می‌کنند، خودشان زرتشتی هم نیستند و بدیهی است که تعلق خاطر ملی خاصی به ایران و ایرانی نیز ندارند و فقط مأمور به این جوّسازی‌ها می‌باشند، اما اذهان عمومی باید دقت داشته باشند که دین خدا، میوه و تره‌بار، یا خودرو و لباس، و یا تیم ملی نیست که بگویند: «خودمان ایرانی‌اش را داریم»؛ اگر چه در این امور بیشتر دنبال جنس خارجی هستند!

الف – دین خدا، امریست مربوط به هدایت الهی، لذا اوست که تعیین می‌کند در چه زمانی، کدام نبی یا رسولی را از میان کدام مردمانی برگزیند و دامنه‌ی جغرافیایی یا زمانی مخاطبین او، چه باشد؟

بنابراین، انسان نباید برای خداوند تعیین و تکلیف کند که کدام پیامبر، چه دینی، در کجا و چه زمانی و برای چه ملیت یا اقوامی! بلکه اوست که تعیین و تکلیف می‌نماید و بندگان نیز اگر به او مؤمن باشند، می‌پذیرند.

« وَإِذَا جَاءَتْهُمْ آيَةٌ قَالُوا لَنْ نُؤْمِنَ حَتَّى نُؤْتَى مِثْلَ مَا أُوتِيَ رُسُلُ اللَّهِ اللَّهُ أَعْلَمُ حَيْثُ يَجْعَلُ رِسَالَتَهُ سَيُصِيبُ الَّذِينَ أَجْرَمُوا صَغَارٌ عِنْدَ اللَّهِ وَعَذَابٌ شَدِيدٌ بِمَا كَانُوا يَمْكُرُونَ » (الأنعام، 124)

ترجمه: و هنگامی که آیه‌ای برای آنها بیاید، می‌گویند: «ما هرگز ایمان نمی‌آوریم، مگر اینکه همانند چیزی که به پیامبران خدا داده شده، به ما هم داده شود!» خداوند آگاهتر است که رسالت خویش را کجا قرار دهد! بزودی کسانی که مرتکب گناه شدند، (و مردم را از راه حق منحرف ساختند،) در مقابل مکر (و فریب و نیرنگی) که می‌کردند، گرفتار حقارت در پیشگاه خدا، و عذاب شدید خواهند شد.

ب – همگان در هر دین و آیینی که باشند، می‌دانند که مقوله‌ی نبوت و پیامبری، پس از توحید و تابع آن است، چرا که پیامبر، فرستاده‌ی خداوند علیم، حکیم و هادی می‌باشد. بنابراین، کسانی که برای خداوند متعال تعیین و تکلیف می‌کنند، نه تنها اساسا با مقوله‌ای به نام "دین" آشنایی ندارند، بلکه شناخت و ایمان‌شان نسبت به خداوند متعال (توحید) نیز بسیار ضعیف و حتی غلط است، البته اگر کافر نباشند و جهت دور کردن مردم از دین، علیه دین ضد تبلیغ نکنند!

ج – به فرض که زرتشت پیامبر بوده باشد، مربوط به زمان خودش بوده است. آیا ایشان خطاب به مردم گفته‌اند: «ای مردم، من پیامبر ایرانی‌ها هستم و ایرانی‌ها تا آخر باید به همین دین باقی بمانند؟!» بدیهی است که اگر گفته باشد (که نگفته است)، نه تنها پیامبر نبوده، بلکه دروغگو نیز بوده است و اگر نگفته باشد (که نگفته)، این ادعاها همه دروغ و عوامفریبی می‌باشد. اگر کسی معتقد است که دین ایرانی باید تا آخرالزمان زرتشتی باشد، باید از خود زرتشت سندی بیاورد.

د – به فرض که زرتشت نیز از انبیای الهی بوده باشد، و به فرض غلط که مبنای دین خدا ملیت باشد، انبیای بسیاری پس از زرتشت در ایران می‌زیستند که دست کم اسامی 33 نبی خدا که در 15 استان ایران مدفون هستند، با شناسنامه و شجره مشخص و در حال حاضر قابل زیارت است.  پس چرا فقط زرتشت دین ایرانی شمرده شود؟!

ھ – اگر گرایش ایرانیان به اسلام عزیز، به ضرب شمشیر اعراب بوده است (که اصلاً چنین نیست)، در تاریخ ثبت است که دین زرتشت، با اتکای به حکومت ساسانیان در ایران مطرح و منتشر شد و مؤبدان زرتشتی، نقش رابط بین دستگاه حکومت با مردم را ایفا می‌نمودند و پس از انقراض ساسانیان به سرعت و شدت محدود گردید. (1)

و – اگر مردم ایران به زور شمشیر اعراب مسلمان شدند، پس زرتشیان آن زمان، ایرانی نبودند، یا زرتشتی نبودند که مسلمان نشدند، همین طور اصحاب ادیان دیگر، مانند یهودی و مسیحی؟!

ز – آیا اعرابی که به ایران حمله کردند، مسلمان بودند و به خاطر اسلام به ایران حمله کردند، در حالی که خودشان بیعت با رسول الله صلوات الله علیه و آله را شکسته بودند و امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام را از خلافت کنار گذاشته بودند؟! کدام مسلمانی، خلفای اموی و عباسی را مسلمان می‌داند؟!

ح – از حمله اعراب به ایران، چهارده قرن می‌گذرد و در طی این مدت، ده‌ها حمله‌ی دیگر (مثل حمله مغول‌ها به ایران) صورت گرفت، پس چرا در هر حمله‌ای، مردم به دین مهاجمان غالب نگرویدند و هم چنان مسلمان مانند و حتی برخی از سلاطین مغول نیز به اسلام گرویدند؟!

ط – در سه قرن اخیر، کشور ایران با تمامی وسعت، ثروت و جمعیتش، مستعمره‌ی کامل انگلیس و سپس امریکا بوده است و در دوره‌ای برخی از مناطق آن نیز به استعمار پرتقال درآمد.

استعمار، استثمار، به یغما بردن تمامی ثروت‌های مادی و معنوی، سلطه بر تمامی نوامیس دینی، ملی و حتی زنان و دختران ایرانی، تخریب، جنگ، ترور، چپاول اقتصادی و ... توسط انگلیس و امریکا، به مراتب بیشتر و شدیدتر از حمله اعراب یا مغول‌ها به ایران بوده است، اما این ملت به دین آنها نگرویدند و هم چنان مسلمان و معدودی به ادیان دیگر باقی ماندند و قابل تأمل آن که پس از 1400 سال، خودشان با شعار "الله اکبر" قیام کرده و با اسقاط نظام شاهنشاهی، نظام جمهوری اسلامی را برگزیدند و بالتبع اعراب به پیروی از اربابان امریکایی و اروپایی، با ایرانی‌های مسلمان دشمن شدند!

ی – اگر نام دانشمندان ایرانی مسلمان در رشته‌های گوناگون علمی (از ریاضیات و نجوم گرفته تا ادیبان، شعراء، هنرمندان، مفسران، محدثان، فقیهان و ...) فهرست شود، دست کم یک جلد کتاب قطور می‌شود، آیا اینها به زور شمشیر دانشمند شده‌اند؟!

اهانت به شعور ایرانی‌ها:

نمی‌توان پذیرفت آنها که دم از زرتشتی‌گری، به نام دین ایرانی می‌زنند، حتی کمترین تعلق خاطری به این کشور و ملت داشته باشند، چرا که بدین بهانه به شعور صدها میلیون ایرانی، در طی چهارده قرن، اهانت می‌کنند!

هیچ دینی به زور تحمیل نمی‌شود:

ممکن است که اجرای احکام و قوانینی (شریعتی) به واسطه حکومت، اجباری گردد، چنان که اجرای تمامی قوانین در تمامی ممالک اجباری است؛ اما هیچ دینی (اصول اعتقادی) را نمی‌شود به هیچ زوری به مردمی تحمیل نمود.

وجود این همه زرتشتی، مسیحی و یهودی و نیز کافر، مشرک و منافق یا فاسد و فاسق در ایران یا سایر کشورهای اسلامی در گذشته و حال – وجود این همه مسلمان در اروپا، امریکا، استرالیا و حتی هندوستان، چین، فیلیپین و کشورهای آسیای شرقی که اکثراً به ادیان هندو، بودا و کلاً بت پرستی گرایش دارند – و گرایش مردم در هر کشور و شهری به اسلام یا "ایسم"های گوناگون و ...، همه حاکی از این است که نه می‌شود کسی را به زور مؤمن نمود و نه می‌شود کسی را به زور کافر نمود، و « لَا إِكْرَاهَ فِي الدِّينِ » یعنی همین.

بنابراین، معلوم می‌شود که شعارهایی چون: «ما ایرانی هستیم، خودمان دین داریم، خودمان پیامبر داریم و ...» همه دروغ‌های عوامفریبانه، برای پیشی دادن به ملیت در مقابل دین خداوند متعال و برای انحراف مردمان می‌باشد، تا دوباره مغلوب و مرعوب کفار گردند و نظام سلطه‌ی صهیونیسم بین‌الملل بر آنان مسلط و حاکم گردد. آنها از اسلام می‌ترسند.

 

مرتبط:

●- آیا مناظره‌هایی میان علمای زرتشتی و مسلمان در سده‌های آغازین اسلام ثبت شده است؟ (8 آبان 1396)

●- به دستور الله در قرآن کریم، ایرانی‌ها باید به دین زرتشت بگروند، چرا که فرمود قرآن را به عربی برای آن قوم فرستادم و ... (ذکر چند آیه)؟ (5 اردیبهشت 1395)

●- چقدر زیباست حرف زرتشت که می‌گوید: ای کاش آنقدر آب داشتم تا جهنم را خاموش میکردم و آنقدر آتش داشتم تا بهشت را می‌سوزاندم که مردم خدا را برای خودش بپرستند نه برای بهشت و جهنم؟ (تحلیل و پاسخ چیست)؟! (13 مهر 1395)

●- چرا ما ایرانی‌ها باید از اعراب جاهلی تبعیّت بکنیم؟ ما که خودمان پیامبر داشتیم؟ حتی اگر تمام حرف‌های پیامبر اعراب را جمع بکنیم در سه کلام خلاصه می‌شود 1- گفتار نیک 2- پندار نیک 3- رفتار نیک. آیا این حرف‌ها اشتباه هست؟. آیا پیامبر زرتشت دروغ گفته که من پیامبرم؟ (6 خرداد 1395)

 

مشارکت و هم‌افزایی (سؤال به همراه نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

می‌گویند: ایران خودش دین و پیامبر داشته (زرتشت) و این عرب ها به زور شمشیر اسلام را بر ما تحمیل کرده‌اند و ...! پاسخ منطقی و مستدل چیست؟

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8925.html

 

 

http://www.x-shobhe.com