س 406 – می‌گویند: تنها پنج دقیقه بعد از تولدتان، اسم ملیت و دین شما را تعیین می‌کنند و شما بقیه زندگی‌تان را صرف دفاع از این چیزهایی می کنید که انتخابشان نکرده‌اید.

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): اگر چه خیلی قدیمی و تکراری است، اما صرف‌نظر از شعارهای ضد تبلیغی، لازم است به نکات زیر توجه شود:

یک - اسم چه ربطی به ملیت دارد؟ هر پدر و مادری، با توجه به گرایشات، علایق و ذوق خود، اسمی برای فرزندشان انتخاب می‌کنند، خواه بیژن، فرهاد و فتانه باشد - یا محمد، علی و فاطمه – یا هیراد، آرتان، آرشا ویا وانیا و ... – یا پیتر، ژوزف (یوسف)، میشائل (میکائیل) و ... .

البته کسی هم یک عمر صرف دفاع از اسمش نمی‌کند. اگر خوشش نیاید، سعی می‌کند تغییر دهد و اگر برای تغییر موانع قانونی داشته باشد، اسم مستعاری روی خود می‌گذارد و می‌گوید: مرا به این نام صدا کنید.

دو – ملیت را نیز کسی برای ما انتخاب نمی‌کند، نه پنج دقیقه بعد از تولد، نه ده سال بعد. بلکه ملیت هر کسی تابع ملیت پدر و پدران اوست. چنان که اگر فرزند یک پدر خارجی در ایران به دنیا بیاید، ملیتش همان ملیت پدر اوست و اگر فرزند یک ایرانی در خارج از کشور به دنیا بیاید، ملیتش همان ملیت ایرانی خواهد بود.

البته اشخاص در ایران و سایر کشورهای جهان، می‌توانند پس از سن قانونی، از کشور خود ترک تابعیت نموده و تابعیت کشور دیگری را بپذیرند، اما دقت شود که باز هم ملیت آنها متغیر نمی‌گردد، بلکه تابعیت آنها متفاوت می‌شود.

کسی از ملیت خود دفاع نمی‌کند، چرا که کسی به ملیت دیگری حمله نمی‌کند که دفاع لازم باشد. منتهی هر انسان عاقل و غیوری، از وطن، مرزهای جغرافیایی و ارزش‌ها و سرمایه‌های مادی و معنوی وطن و ملت خود دفاع می‌کند.

سه – هدف از این انشاءهای بی‌محتوا، فقط "دین" است، آن هم فقط اسلام، نه هر دینی! که آن هم ربطی به "اسم و ملیت" ندارد، بلکه دین هر کشسی، مجموعه‌ی جهان‌بینی، ایدئولوژی، بایدها و نبایدها، گرایشات و وابستگی‌های اعتقادی اوست. حال خواه مسلمان باشد، یا کافر.

●- آیا پدر و مادر کسانی که اکنون ایرانی هستند و علیه دین خدا (اسلام) ضد تبلیغ می‌کنند، همه کافر بوده و هستند؟!

●- آیا بسیاری با ملیت ایرانی، مسیحی، یهودی، زرتشتی و حتی کافر، مشرک، منافق و مبلغ اعتقادات فراماسونی و صهیونیستی نمی‌باشند؟!

●- آیا بسیاری در امریکا، اروپا، آفریقاو ...، با ملیت‌های آلمانی، فرانسوی، انگلیسی، چینی، آفریقای جنوبی و ...، به اسلام نگرویده و نمی‌گروند؟!

و البته اعتقادات هر یک که مورد هجمه و حمله قرار گیرد، از آن به سختی دفاع می‌کنند. مسلمانان از اعتقادات توحیدی دفاع می‌کنند و کفار از اعتقادات و باورهای الحادی خود. لذا فرمود: « الَّذِينَ آمَنُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُوا يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ - کسانی که ایمان دارند، در راه خدا پیکار می‌کنند؛ و آنها که کافرند، در راه طاغوت پیکار می‌کنند / النساء، 76».

پس، در این امر نیز عین هم هستند، منتهی اعتقادات‌شات متفاوت و حتی مغایر و متضاد است، لذا مقابل یک دیگر صف‌آرایی می‌کنند.

بنابراین، لازم و بهتر این است که این انشاء نویسان، قبل از اظهار فضل و فرافکنی آن، کمی در مورد آن چه می‌خواهند شعار دهند، فکر هم بکنند.

دفاع:

بدیهی است که تا کسی مورد حمله قرار نگیرد، "دفاع" برایش موضوعیتی ندارد، و البته که کسی به نام یا ملیت کسی حمله نمی‌کند، بلکه به مرزهای جغرافیایی وطن او، یا هویت و ارزش‌های ملی‌اش و دینش حمله می‌کنند.

ترویج بی‌غیرتی:

می‌گویند: ما حمله می‌کنیم، اما شما دفاع نکنید و اگر دفاع کنید، دیگران ظرف پنج دقیقه برای شما انتخاب کرده‌اند و شما یک عمر دفاع می‌کنید!

می‌گویند: شما نسبت به هر تهاجم و تعرضی بی‌غیرت و بی‌تفاوت باشید. می‌گویند: حمله و تهاجم ما معنا دارد، اما این دفاع شما بسیار بی‌معناست!

●- بله، ما تمام عمرمان را صرف دفاع از داشتته‌هایمان، در مقابل حمله و تهاجم چپاولگران می‌کنیم.

 

 

مشارکت و هم‌افزایی (سؤال به همراه نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

می‌گویند: دقایقی بعد از تولدتان، اسم ملیت و دین شما را تعیین می‌کنند و شما عمر خود را صرف دفاع از این چیزهایی می کنید که انتخابشان نکرده‌اید؟!

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8945.html

 

 

 

http://www.x-shobhe.com