آیا کاشت ناخن مصنوعی اشکال دارد؟ چه احکامی دارد و آیا وضو و غسل با آن صحیح است؟ توضیح دهید. (تکرار به دلیل تقاضا)

ارسال نظر

نظرات کاربران

اول از همه خوبه که از سایت خوبتون تشکر کنم و دوم اینکه:من نظر تمامی مراجع رو خوندم اما نمیتونم بفهمم که حکم کاشت ناخن درمورد شخص من چطوری هستش چون من بر خلاف عقیده ی برخی از مراجع اقدام به کاشت ناخن رو هیچ برای زیبایی و زینت انتخاب نکرده ام بلکه من شرایطی دارم که نیاز به انجام این کار رو دارم،نه به عنوان هوس::::من یک هنرجوی گیتار و به عبارت دیگه یک گیتاریست هستم.جنس ناخن های خودم طوری هستش که مدام میشکنه و اصلا به اونجا نمیرسه که بلند بشه،راه های زیادی رو هم برای درمان این مشکلم امتحان کردم اما هیچ کدوم جواب نداد،و چون برای نواختن گیتار نیاز به بلند بودن ناخن های دست راست هست من مدام به ناخن های دست راستم لاک میزنم تا مانع از شکستن ناخن هام بشه،و به همین علت مجبورم برای هر نماز آنها رو پاک کنم و دوباره بزنم...امیدوارم که درکم کنید اما این کار واقعا خسته کننده هستش برای همین من میخواستم که فقط از ناخن کاشت برای دست راستم استفاده کنم... با تشکر از توجهتون لطفااگه میشه هرچی زودتر راهنماییم کنید... سایت: از شما و حسن ظن شما متشکریم. شما نباید نظر تمام مراجع را مطالعه نمایید. دقت نمایید که مراجع حکم و فتوا را می گویند و با موضوعات و مصادیق در افراد یا اشیاء کاری ندارند. لذا شما به جای مطالعه نظر همه مراجع، باید یک تلفن به دفتر مرجع خود بزنید، شرایط خود را بفرمایید و سپس بابت این مورد خاص استفتاء نمایید
با سلام وتشکر بابت پاسخ گویی .از آنجائیکه امروزه در جامعه ما پوشش خانمها بعضا بسیار زننده است و عموما خانمها با آرایش بیرون میایند و ما که دوست داریم از مسیر دینی خود خارج نشویم با این افراد مقایسه میشویم ، مثلا همسر م فکر میکنه خانمهای دیگه ناخنهای خودشونه و از من میخواد ناخنامو مثل اونا درست کنم و در جریان ناخن مصنوعی نیست سوال که من دارم اینه که اولا وقتی اکثر مجتهدین و علمای دینی ما اقا هستند قطعا نمی تونن موقعیت و وضعیت یک خانم و مشکلات او رو درک کنند در صورتی که از مجتهدی درباره افتادن س در چاه منزل سوال میکنند و او قبل از فتوا دستور پر کردن چاه منزلشون رو میده تا عینی و حقیقی مشکل رو درک کنه و فتوا بده ایا علما یکبار خودشون رو در وضعیت خانمها تجسم کردند ؟ ارایش و خود ارایی برای همسر و برای حفظ خانواده با این وضعیت جامعه1! ایا نباید برای زنان متدین که هم میخواهند خانواده خود را حفظ کنن و هم عذاب وجدان نداشته باشند فکر به روزتری کرد؟ ثانیا:واقعا چقدر وجود لایه روی پوست ومانع بر آن میتونه در اصلِ ارتباط یک بنده با خدا و ایجاد حس معنوی مابین او و پروردگارش تاثیر گذار باشه؟ شاید این حرف و این سوال به نظر شما حاکی از هوای نفسانی و خواسته قلبی باشه ولی از شما خواهشمندم درباره این موضوع حساسیت به خرج دهید که این سخت گیریها که هیچکدام شامل حال آقایون نمیشه چندین نفر رو به خاطر حفظ زندگی که اتفاقا برای نگه داشتن همین اقایون بوده از دین زده کرده ؟ آیا خدا هم به اندازه علما سخت گیره؟
با سلام و احترام من هم نظر دوستم ایمانه را در بالا تایید می کنم . شوهر من هم از من میخواد که آرایشم مداوم و مثل دخترای کوچه بازار باشه و برای ما که تو خونه هزار تا کار داریم و با خونه داری و بچه داری و تربیت فرزندان و هزار تا مشقله ی دیگه خیلی سخت هست که برای هر نماز لاک دست و پا پاک بشه و از لحاظ اقتصادی هزینه بر است و به ضررمان هست و نیز زمان بر.ولی چطور می تونیم هم شوهرمون رو راضی نگه داریم که بیرون از خونه و خانواده توجهش جلب نشه و بنیاد خوانواده نابود نشه با این اوضاع جامعه و لباس پوشیدن خانم های جوان که مردارو تحریک می کنه و در کنارش خدایی نکرده خودمون نمازو غسلمون باطل و اشتباه نباشه؟؟؟؟؟؟؟ خواهش می کنم یه فکری کنید من 3تا بچه دارم چطور وقت می کنم روزی 3 بار لاک بزنم و 3باره دیگه هم پاک کنم ولی هفته ای 1 بارو لاقل می تونم تازه اگر شوهرم به لاک ساده راضی باشه که نیست . اون کاشت دوست داره ناخن مصنوعی دوست داره .. چند بارم خیانت کرده بهم و دلیلشو همین لاک نزدنو به خودت نمی رسی و ناخن نمی کاری مثل بقیه دخترا عنوان کرده . ایا خدا واقعا راضیه که 1 زن تا این حد در تنگنا باشه؟؟؟؟ زنی که فقط می خواد خانوادشو نگه داره همین . سایت - واقعاً شوهر شما فقط به خاطر میل به لاک به شما خیانت کرده است؟!
عالی بود

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو