معجزه چیزی است كه همه توان درك و فهم آن امر را به عنوان معجزه دارند و به آورنده آن به عنوان پیامبر ایمان می‌آورند؛ مانند زنده كردن مرده توسط حضرت عیسی یا اژدها شدن عصای حضرت موسی (ع). اما شما چگونه قرآن را به عنوان معجزه حضرت محمد (ص) برای مردم خصوصاً غیر اعراب معرفی و اثبات می‌كنید. مردم عادی حتی نمی‌توانند از روی آن بخوانند تا چه رسد به درك آن و درك معجزه بودن آن.

ارسال نظر

نظرات کاربران

خداوند متعال در سوره بقره آیه 23 می فرماید: " وان کنتم فی ریب مما نزّلنا علی عبدنا فاتوا بسورة مّن مثله وادعوا شهداء کم مّن دون الله ان کنتم صادقین "بنا به قول علامه طباطبایی (ره) در تفسیر المیزان ام در ((فاتوا ..)) امر تعجیزی است تا به همه بفهماند که قرآن معجزه جاویدان است و هیچ بشری نمی تواند همانند آن را بیاورد و همچنین این کتاب از ناحیه خدا نازل شده است و دست ساخت بشر نیست. لذا کسانی را که در مقابل آن صف می کشند و آن را قبول نمی کنند را دعوت به تحدّی می نماید (مثل آن آیه ای بیاورند). این تعجیز مکررا در ایات دیگر از قرآن نیز آمده . در آیه 88 از سوره الاسراء می فرماید: " قل لئن اجتمعت الانس و الجن علی ان یاتوان بمثل هذا القرآن لا یاتون بمثله و لو کان قبعضهم لبعض ظهیرا" . یا در سوره هود آیه 13 می فرماید:" ام یقولون افترِِاه قل فاتوا بعشر سور مثله" ....بنابر این آیه شریفه تعجیزی است از قرآن و بی سابق بودن اسلوب و طرز بیان آن .( المیزان ج 1 ص 91 ) یا علی(ع)
سلام دوست عزیز. این آیات رو صرفاً جهت اطلاع (!!!) و برای نمونه ضمیمه میکنم: «لا الشمس ینبغی لها أن تدرک القمر و لا الّیل سابق النّهار و کل فی فلک یسبحون؛نه خورشید را سزاست که به ماه رسد،و نه شب بر روز پیشی می گیرد؛و هر کدام در مسیر خود شناورند».(سوره یس،آیه 40 وَتَرَى الْجِبَالَ تَحْسَبُهَا جَامِدَةً وَهِیَ تَمُرُّ مَرَّ السَّحَابِ صُنْعَ اللَّهِ الَّذِی أَتْقَنَ کُلَّ شَیْءٍ إِنَّهُ خَبِیرٌ بِمَا تَفْعَلُونَ (سوره مبارکه النمل آیه 88) و کوه ها را می بینی [و] می پندارى که آن ها بی حرکتند و حال آنکه آن ها ابرآسا در حرکتند [این] صنع خدایى است که هر چیزى را در کمال استوارى پدید آورده است در حقیقت او به آنچه انجام می دهید آگاه است « وَآیَةُ لَهُمْ اللَّیْلُ نَسْلَخُ مِنْهُ النَّهَارَ فَإِذَاهُمْمُظْلِمُونَ وَالشَّمْسَ تَجْرِی لِمُسْتَقَرِّ لَهَا ذَلِكَ تَقْدِیرُ الْعَزِیزِالْعَلیِمِ.» [سوره یس(36)، آیه 37ـ38]. « نشانه‌ای [دیگر]برای آنها شب است كه روز را [مانند پوست] از آن بر می‌كنیم و به ناگاه آنان درتاریكی فرو می‌روند و خورشید به [سوی] قرارگاه ویژه خود روان است. تقدیر آن عزیزدانا این است.» «لَا الشَّمْسُ یَنْبَغِی لَهَا أَنْ تُدْرِكَ الْقَمَرَ وَ لَااللَّیْلُ سَابِقُ النَّهَارِ وَكُلُّ فِی فَلَكِ یَسْبَحُونَ» [سوره یس (36) آیه40] نه خورشید را سزد كه به ما رسد، و نه شب به روز پیشی جوید و هر كدامدر سپهری شناورند. « وَ هُوَ الَّذِی خَلَقَ اللَّیْلَ وَالنَّهَارَ وَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلُّ فِی فَلَكٍ یَسْبَحُونَ» [ سوره انبیاء(21) آیه 43] « اوست آن كسی كه شب و روز و خورشید و ماه را پدید آورده است. هر كداماز این دو در مداری [معین] شناورند.» « وَسَخَّرَ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ كُلُّ یَجْرِی لِاَجَلِ مُسَمّیً»[سوره رعد(13)آیه 2] « و خورشید و ماه را رام گردانید؛ هر كدام برای مدتی معین به سیر خودادامه می‌دهند.» « وَسَخَّرَ لَكُمْ الشَّمْسَ وَالْقَمَرَ دَائِبَیْنِ » [سورهابراهیم(149 آیه 33] « خداوند خورشید و ماه را در حالی كه هر دو در حال حركت هستند، به نفع شما مقهور و مسخر گردانید. با کمی جستجو در موتورهای جستجوگر من باب واژه "محور دورانی خورشید" متوجه میشید حرکتی که قرآن درمورد خورشید توضیح داده چند ساله برای دانشمندان اثبات شده!!! درضمن اگه ایرادی در املاء آیات هست پیشاپیش شرمندم . من این آیات رو در جستجوی 5دقیقه ای در صفحات وب پیدا کردم. یا علی

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو