گشت - این روزها در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی داخلی و بیگانه بحث انصار حزب الله و گشت‌هایشان رایج است. انصار حزب الله یا همان لباس شخصی‌ها واقعاً کیستند؟ از چه کسی دستور می‌گیرند و مورد حمایت کدام ارگان و سازمان هستند؟ (ادامه سؤال در متن)

ارسال نظر

نظرات کاربران

متاسفانه دغدغه های امنیتی در جامعه بسیار افزایش پیدا کرده و قانون شکنی و هنجار شکنی و عدم امنیت به طور محسوسی خود را نشان می دهد. در پی صدای فریادهای شخصی با 110 تماس گرفتیم پس از یک بار پی گیری مجدد و بعد از 45 دقیقه در محل حاضر شدند. موضوع از این قرار بود که در ساختمان نیمه کاره همسایگی گویا اشخاصی سعی داشتند کسی را بربایند. در را که باز کردیم با دیدن ما مردد شده و شخص که دهان او را گرفته بودند و به داخل ماشین می کشیدند فرصت فرار یافت. خودرو مذکور نیز از محل متواری شد. خلاصه مامور مذکور سوار بر موتور خسته و کوفته از سر کشی به موارد متعدد مشابه بعد از حدود 45 دقیقه الی 1 ساعت از راه رسید و ماجرا را برای او توضیح دادیم. به داخل ساختمان نیمه کاره رفت برای بازجویی از نگهبان و اندکی بعد مامور دیگری نیز به او ملحق شد. نگهبان محل نیز کتک مفصلی از او خورد. انشاءالله که سر ما تلافی نکند. ساخت این محل به علت تخلف صاحب پروژه یا همان بساز بفروش تقریبا یک سال قبل توسط شهرداری متوقف شده و ما حدود6 ماه پیش به علت جمع شدن انواع واقسام خلاف کارها در این ساختمان که محل امنی برای خودشان پیدا کرده و امنیت همسایگان را مختل کرده اند از شخص مزبور شکایت کرده ایم. منتها تا به حال اقدامی صورت نگرفته است. جایتان خالی که انواع و اقسام قیافه های عجیب و غریب را ببینید که به این محل رفت و آمد می کنند علیرغم این که نگهبان هم دارد (البته کارگران ساختمانی افغانی غیر مجاز به علت ارزانی به کار گرفته می شوند و اگر خلافی هم مرتکب شوند اصلا وجود خارجی ندارند که تحت تعقیب قرار بگیرند). منظور این که آسیب های اجتماعی در سطح شهر بسیار افزایش پیدا کرده و انگار منتظر جرقه ای است که شعله بکشد و آشوب ایجاد کند. به نظز می رسد که امر به معروف و نهی از منکر باید دایره وسیعتری را شامل شود. خلاف کارها انقدر پررو شده اند که پلیس های معمولی از پس آنها بر نمی آیند. خدا رحم کند.
این فرمان خداوند است که امنیت اجتماع بر عهده همه مردم اجتماع است . البته چون ما در کشوری که حکومتش اسلامی است زندگی می کنیم این امر برعهده مسئولین حوزه امنیت اجتماعی و دیگر دستگاههای ذیربط است که امنیت را برقرار کنند . حال اگر بعضی از مسئولین اهمال کاری در انجام وظایفشان کردند مردم نباید هیچ واکنشی از خود نشان دهند ؟ مثلاً اگر جایی آتش سوزی شد و مأمورین آتش نشانی دیر آمدند و یا اصلاً نیامدند باید هیچ عملی انجام ندهیم و صرفاً نظاره گر شعله های آتش و سوختن ها باشیم ؟ سایت - همان طور که فرمودید: حفظ امنیت بر عهده همگان است، چه ملت و چه دولت. اما آن جا که دولت کوتاهی می کند، ملت باید در صحنه باشد، اما با انتخاب بهترین روش ها و روش این نیست که همیشه خودش به جای دولت کار اجرایی کند. به عنوان مثال چرا افکار عمومی دولت را کوتاهی هایش تحت فشار قرار نمی دهد؟ مگر امام و رهبری مکرر نفرمودند که مردم باید مطالبات خود را به صورت جد از مسئولین بخواهند؟

آخرین پست ها

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو