عدل - شنیده‌ام بچه‌ای که از زنا متولد می‌شود در روح او اثرات منفی گذاشته و مستعد برای فاسد و بدکاره شدن می‌شود. آیا مگر کسی که از طریق زنا متولد می‌شود در این امر خلاف نقشی داشته است که سرشت او را بد می‌نویسند؟ آیا این کار خدا، خلاف عدلش نیست که کسی را در آتش خلاف دیگری بسوزاند؟ (کارشناس شبکه‌های کامپیوتری)

ارسال نظر

نظرات کاربران

از اینکه به سوالم پاسخ دادید متشکر. ولی من قانع نشدم.جوحاکم بر کشور ما به نحوی است که کسی را که زنا زاده است طرد می کنند که این برآمده از اعتقادات ماست. البته منظور من این نیست که که زنا ایراد ندارد اصلا این نیست. اما به هر حال کسی که از رابطه غیر مشروع به دنیا می اید نقشی در این اتفاق ندارد. اما به گناه دیگری می سوزد. مگر ما نمیگویم که کسی را در قبر دیگری نمی گذارند و این ضرب المثل نیز از اعتقادات دینی ما سر سرچشمه میگیرد چون خود خدا گفته که ما کسی را به گناه دیگری عقوبت نمیکنیم. اما در این جربان این حرف نقض نمیشود ؟؟؟ سایت - جو حاکم یک بحث است که به فرهنگ ما میزان شناخت و باور و عمل ما بر می گردد، اسلام یک بحث است که ما را هدایت می کند تا مسلمان شویم، پس اسلام با جو حاکم محاکمه نمی شود، بلکه جو حاکم با اسلام محاکمه می شود. پس هر جوی که منطبق با اسلام نباشد، باید تغییر یابد و البته اگر زنا، زناکار و زنازاده مکروه اذهان عمومی نباشد که ترویج فرهنگ عادی سازی است.
سایت - نمی دانیم این معارف راجع به روح را از کجا آوردید؟ اما تقصیر وقتی است که انسان نقشی اختیاری در آن داشته باشد. سلام خود عمر لعنت الله از زنای محارم به دنيا آمد پس اگه اينطور باشه که خودش بی تقصير باشه که کلا تبرئه خواهد شد و پدر و مادرش ميشن مقصر !!! خود روح شرايط به دنيا مادن رو نتخاب ميکنه گه روح متعالی باشه بر اساس درجه تعالی ، نطفه های بهتر رو انتخاب ميکنه و اگه روح پليد خبيثی باشه بر اساس درجه خباثت و رذالت نطفه های بدتر رو انتخاب ميکنه اينطور نيست که روح يک وجود بيشعور بيعقلی باشه که به صورت اتفاقی وارد نطفه ای بشه که در اينصورت تمام ارواح زنازاده يا شيطان زاده مدعی خواهند شد منتهی در اين دنيا ارواح متعالی و پليد در کنار هم قرار ميگيرند که حجت براشون تمام بشه برای بهتر شدن يا بدتر شدن مثلا عمر لعنت الله عليه زمان پيامبر ص امام علی امام حسن امام حسين ... بود هرچقدر هم روح پليد خبيثی بوده قبل به دنيا آمدن و اين دنيا هم نطفه کثيفی داشته ولی الگوی عملی داشته برای درست عمل کردن مثالهای ديگه فرعون زمان موسی ع که موسی کنارش بزرگ شد نمرود زمان حضرت ابراهيم ع يا بنی اميه و بنی عباس که همگی زمان امامان معصوم بوده اند يعنی حجت بر اينها تمام شده الان هم هرچقدر روحی پليد و خبيث باشه يا نطفه ای پليد و خبيث باشه در هر جای دنيا رفتارش در اين دنيا بر اساس انتخاب خودش است قطعا خداوند ارواح متعالی رو بارها و بارها سر راه اين ارواح پليد قرار خواهد داد بارها ديده ايم يک آدم پليد شرور بهترين زن رو داره يا بهترين فرزند رو داره دليل همينه که حجت بر اينها تموم بشه با تشکر از دست اندرکاران سايت

آخرین پست ها

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو