خیلی از آیات قرآن بصورت روایت تاریخ وداستان اقوامه گذشته‌ست و هر کسی میتونه همچین چیزی رو بگه، پس قرآن ازچه نظردعوت به مثل آوری کرده، در واقع چیه که باعث میشه فک کنیم قرآن از غیر انسانه؟

ارسال نظر

نظرات کاربران

نوضیح بیشتر در مورد آیه این است که مسلمان امروز یعنی کسی که در این دوره قرآن را هدایتگر خویشتن می داند ، شاهد است که هیچ نوشته بشری دارای چنین اثر شگرفی بر انسانها نداشته است ، از طرفی انس با قرآن و درک مقام انسانیت می تواند شخصی همچون حافظ را دارای روح قدسی نماید که هر بیت شعرش تفسیر کلام خدا باشد که دل مردمانی روشن گردد، از طرفی اگر خداوند همانطور که فرموده بخواهد کسی را بوسیله کتابش گمراه کند افرادی همچون داعشی ها را بی بهره از نعمت بحال خود واگذاشته که از خباثت انسانها را زنده زنده آتش می زنند . خداوند در معنای اولین سوره کتاب می فرماید آنان که قرآن می خوانند باید متوجه باشند و بخواهند که براه مستقیم هدایت شوند ، راه آنان که نعمت خدا را نصیب نموده اند نه مغضوب شدگان و نه گمراهان . یعنی انسان باید ادراک آن نعمت کرده باشد و نمونه انسان پاک (امامان و اولیاء الله و مومنین) در نظرش باشد تا خدای نکرده فکر نکند اول مسلمان است ، که پیش از وی افراد بهرمند از نعمتهای خدا بسیار بوده اند . این مسئله غرور را از انسان دور می کند و خدا را رحمن و رحیم خواهد یافت . انسان وقتی متوجه باشد که دین مسئله ساده ای نیست یعنی عقاید دینی وقتی فراگیر شد دامنگیر جامعه می شود ، همانطور که موجب نجات است، ممکن است موجب نابودی قوم شود و اینکه سخن قرآن پر از هشدار به دینداران است دیگر نگاهی ساده لوحانه به دین الهی ندارد . در 1400 سال گذشته اسلام مخالف کم نداشته ولی آنها جرات همانندآوری حتی با ظاهر کتاب هم نداشته اند ، اگر فکر می کنید متخصصین زبان عرب می توانند حتی چند صفحه مثل آنرا بنویسند اشتباه می کنید ، شما قرآن را نمی شناسید که چنین چیزی متصور گشته اید !! اگر به کلام خدا ایمان داشتید می دانستید که انسان از خود هیچ خلاقیتی ندارد ، چه رسد به اینکه آفریننده کلامی منطبق با امور الهی باشد !! اینکه دیگر چه نعمتهایی (آیاتی) منظور خداوند از این سخن بوده که انسان نمی تواند مشابه آنرا خلق کند بستگی به باور افراد در مشاهده آیات الهی دارد. یعنی طبق مشاهدات این آیه بیانگر کدام یک از آفریده های خدا گردد تا باز بنگرند در همان حالت نیز انسان عاجز از خلقت می باشد بنابراین می توان متوجه این مسئله شد که ادراک این آیه در این سطوح نسبت به دیگر آیات کتاب ، دارای پیچدگی خاصی نیست چرا که بسیاری از امور و آفریده های عالم اند که انسانها همانند آنرا نمی توانند خلق کنند از وجود خودشان (تولید مثل بدون بهره از آیات خدا) گرفته تا ...
از اين زاويه هم می توان به کتاب قرآن نګاه کرد: آيا آفريدګار جهان انسان ها را عبث آفريده و بدون هدايت رها کرده؟ اګر بله که پس خالق ظالمی داريم اما اګر نه در هرزمان برای بشر هدايتګر می فرستد تا برسد به زمانی که نياز به يک معجزه جاودانه باشد کتابی که بشر نتواند آنرا تحريف کند. خداوند برخلاف بشر هدفش از نوشتن کتاب ارائه مستقيم علوم مادی نبوده بلکه منظور اصلی خالق ما از انتشار کتب متعدد انسان سازی بوده است، يکايک آیات قرآن معجزه است نه صرفآ آیاتی که مستقيمآ به ماديات اشاره کرده اند(خورشيد حرکت میکند، انسانها در اثر انګشت متفاوت هستند، وجود رنګها و نورهايی که بشر با چشم سر نمی بيند، ضرر داشتن ګوشت خوک وپيش بينی های متعدد...)بلکه حتّی آیاتی که مشتمل بر توصيه های اخلاقی می باشند، اينکه غيبت می تواند همانند با خوردن ګوشت مرده در وارد کردن ضرر به انسانها مؤثر باشد،آنچه بر روح لطمه زند بخاطر تآثيرپذيری جسم از روح بر جان انسان هم لطمه می زند حقيقتی که دانشمندان زمان حاضر نيز به آن معترف شده اند. بقول مرحوم دکتر شريعتی غربی ها سالها پیش از قرآن مجيد دقيق ترين منحنی نرمال را بدست آورده اند چون بيان هرچيز که در اين طبيعت مادی هست نيز در اين کتاب( با سال انتشار۱۴قرن قبل) آمده است.

آخرین پست ها

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو