مقام معظم رهبری: اجرای سیاست کنترلی جمعیت در اوایل دهه‌ی هفتاد کار صحیحی بود اما ادامه آن خیر و.... - خوب حالا پرسش اینجاست: به چه دلیل و علت این سیاست در اوایل دهه‌ی هفتاد کار صحیحی بود و در دهه شصت نبود؟ پس چرا امام خمینی (ره)...؟

11 اسفند 1392

س – روسیه: بحث همجنس‌گراها و دو جنسیتی‌ها بسیار داغ شده است. آیا واقعاً بیمار هستند و یا فقط تمایلات روانی و رفتاری آنهاست و آیا نباید به افکار آنان که بیمارند احترام گذاشت؟

18 فروردين 1392

س - دانشجو: قصد عمره دارم. اطرافیان شبهه می‌کنند که پولش را به فقیر بده و نه به این عرب‌ها، ثوابش بیشتر است. خدا به عمره‌ی تو نیازی ندارد و خانه‌ای هم ندارد، به اسم خدا مردم را فریب میدهند و...؛ چه کنم؟

10 فروردين 1392

س – ارشد: در مقام مشورت چه توصیه‌هایی به پسران جوان برای ازدواج راحت‌تر و موفق دارید؟

19 اسفند 1391

س – لیسانس حقوق: مگر خدا نفرمود که «امروز دین‌تان را کامل کردم» و پیامبر اکرم (ص) نیز در غدیر به آن تصریح ننمود؟ مگر ایشان انسان کامل نبودند و برای هدایت بشر نیامده بودند؟ پس چرا هنوز ظلم، جنایت و ... وجود دارد؟

19 اسفند 1391

س- در مقابل مهریه بالا، هزینه‌های مترتب بر مراسم که حتماً در تالار باشد و ... که ازدواج را مشکل‌تر کرده است چه کنیم؟ آیا این سختی‌ها در امر ازدواج مورد تأیید اسلام عزیز است؟

16 اسفند 1391

س: با کفاری که اطرافمان هستند و اخیراً زیاد هم شده‌اند، چگونه رفتار کنیم؟ آیا قطع مراوده کنیم؟

9 اسفند 1391

س – لیسانس برق: آیا در ازدواج با دختری یا پسری که هیچ آشنایی با مسائل سیاسی ندارد و حتی از کلیات مسائل سیاسی جامعه بی‌خبر و بی‌بصیرت است، مشکلی ایجاد می‌شود؟

21 بهمن 1391

س: علت سرد مزاجی ما [مردان] در آمیزش جنسی با همسران‌مان چیست و چه کنیم؟ آیا اسلام در این خصوص نیز آموزه‌هایی دارد؟

6 بهمن 1391

س – آیا در کشورهای اروپایی نیز مردم بی‌انصاف، بد اخلاق و حیله‌گر هستند و فقط منفعت خود را می‌بیننند؟ لطفاً منصفانه پاسخ دهید.

27 آذر 1391

س: شبهه می‌کنند که دین سبب می‌گردد انسان نتواند درست فکر کند. ارزش‌ها و ضد ارزش‌ها را باید با عقل سنجید نه با دین؟ دین‌گرایی مانع پیشرفت است.

24 آذر 1391

س – دوستی می‌گفت: حدود پنجاه و چند کشور اسلامی وجود دارد که همه دارای حاکمان مسلمان هستند و بر اساس قوانین اسلام اداره می‌شوند، اما همه عقب افتاده و فقیر و دارای بالاترین آمار جرم و جنایت هستند؟

7 آذر 1391

س – مهندسی مکانیک: ویژگی‌های جامعه ایده‌آل در اسلام چیست؟ این سؤال در جلسه‌ای مورد بحث است که حاضرین آن برای پاسخ نیامده‌اند، بلکه فقط می‌خواهند ایراد بگیرند.

31 مهر 1391

ازدواج – دعوت عمومی به گفتمان

27 مهر 1391

س: در مورد مشورت یا عدم مشورت با زنان، توضیح منطقی و قابل طرح و دفاعی را بیان نمایید.

12 مرداد 1391

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.