گوارایتان باد میهمانی خدا – دعای روز بیست و ششم

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهمّ اجْعَل سَعْیی فیهِ مَشْكوراً وذَنْبی فیهِ مَغْفوراً وعَملی فیهِ مَقْبولاً وعَیْبی فیهِ مَسْتوراً یا أسْمَعِ السّامعین .

بارالها! كوشش مرا در این (روز و ماه) قدردانـى شده قرار ده، و گناه مرا در این (روز و ماه) آمرزیده شده بگردان، و كردارم را در آن مورد قبول بنما و عیب مرا در آن پوشیده شده قرار ده؛ ای شنواترین شنوایان.

ما عیب‌های بسیاری داریم که از برخی آنها خود مطلعیم و از برخی دیگر خودمان نیز بی‌خبر هستیم. عیب‌هایی که گاه اگر فقط یکی از آنها و یا حتی شمه‌ای از آنها عیان شود، نه تنها موجب آبرو ریزی می‌گردد، بلکه ما را منفور دیگران (حتی عزیزان و نزدیکان) می‌سازد. حال چه کسی این عیب‌ها را پوشانده است و یا می‌تواند بپوشاند؟ مسلماً خودمان نیستیم، چرا که اگر اهل پوشاندن عیب بودیم، به آن مبتلا نمی‌شدیم؛ ما خودمان عامل و سبب این عیب‌ها گردیده‌ایم؛ دیگران نیز پوشاننده‌ی عیب‌های ما نیستند و نمی‌توانند باشند؛ که اگر بتوانند عیب خود را می‌پوشانند. آنها نیز مثل ما فقیر و محتاج و نیازمند به غیر هستند.  مضافاً بر این که بسیاری از این دیگران، به دنبال عیب‌های ما می‌گردند، عیبی ندیده، افترا می‌بندند و اگر عیبی ببینند، رسوا می‌کنند. پس فقط و فقط خداوند کریم است که «ستار العیوب» می‌باشد و از او می‌خواهیم عیب‌های ما را در دنیا و آخرت پوشش دهد و رسوای‌مان ننماید. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم. 

آرشیو
12 دى 1348  نسخه قابل چاپ  ارسال به دوستان
   کل بازديد : 7473980
   بازدید امروز : 3366
تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.