شبهاتی چون: کربلا صحرا نبود، جلگه بود؛ عاشورا در پاییز بود و هوا سرد بود، می‌توانستند چاه حفر کنند و ... را چگونه پاسخ دهیم؟!

21 شهريور 1396

می‌پرسند: چرا امیرالمؤمنین علیه السلام، خودشان هیچ گاه به غدیر خم استناد ننموده‌اند؟ آیا چنین است؟ (هامبورگ، تهران و ...)

17 شهريور 1396

لطفا دقیق‌ترین و معتبرترین مطلب درباره مادر امام سجاد (ع) را ذکر کنید. آیا ایشان ایرانی بودند یا خیر؟

30 مرداد 1396

من هر چی در روایات گشتم برای ثواب زیارت حضرت احمد بن موسی علیه السلام (شاه چراغ شیراز) نه روایتی دیدم و نه روایتی که مردم رو تشویق به زیارت ایشان کند. اگر شما چیزی را مشاهده کرده‌اید بفرمایید.

12 مرداد 1396

علت رحلت رسول خدا (ص) چه بوده؟ می‌گویند: «عایشه غذای ایشان را مسموم کرده بود»، اگر چنین است، پس ملائکه کجا بودند؟!

13 خرداد 1396

آیا گفتگوی تمدن‌ها در شرایط این زمان عقلانی است؟

28 ارديبهشت 1396

روزنامه نگاری متدین، به استناد به خطبه‌ای از نهج البلاغه، می‌گوید: امیرالمومنین در خطبه‌ای به انتصاب طلحه و زبیر اشاره می‌کنند و آن را دستور خدای متعال می‌دانند. آیا این مطلب صحت دارد؟ (کارشناسی عمران / تهران)

9 ارديبهشت 1396

لطفا در مورد "بابک خرمدین"، با توجه به شبهه‌ای که این روزها به بهانه سالروز درگذشت او، با یک نوستولوژی خاص و با اتهاماتی که به اسلام وارد می‌کنند، توضیح دهید.

21 اسفند 1395

کلیپی از آیت الله سید فضل الله پخش شده که در آن مدعی است: «پهلوی حضرت زهراء علیها السلام شکسته نشد و این اقوال افسانه است»؟! (کاردانی / اصفهان)

16 اسفند 1395

تعداد یاران امام حسین علیه السلام، در روز آخر چند نفر بوده و چند نفر در روز عاشورا از لشکر مقابل یا خارج از منطقه به ایشان ملحق شدند؟ (لیسانس مکانیک / مشهد)

14 اسفند 1395

می‌گویند: از براهین عقلی وجود امامان معصوم (ع)، حفظ شریعت است؛ آیا بین عروج حضرت عیسی علیه السلام تا بعثت پیامبر اکرم (ص)، پیامبران یا اشخاص معصومی بودند تا شریعت او را حفظ کنند؟! (فوق لیسانس)

30 بهمن 1395

نظر سنی‌ها در مورد حضرت فاطمه (س) چیست؟ آیا روایت 75 روز طبق روایت سنی‌ها است؟ اگر نیست چه تفاوتی با روایت 95 روز دارد؟! (دبیرستان / اصفهان)

26 بهمن 1395

می‌دانیم که حضرت زینب (ع)، از شام راهی مدینه شدند و تا آخر عمر آنجا ماندند. آیا عقل و منطق اجازه می‌دهد که ایشان به دمشق (شهر یزید جنایتکار) بازگشته باشند؟! (ریاضی)

7 دى 1395

چرا امام حسین علیه السلام، پس از شنیدن خبر شهادت مسلم و هانی (بی‌وفایی کوفیان)، بازنگشتند؟

3 آذر 1395

این شبهه‌ در سایتی گفته شده بود که : مسلمانان واقعه‌ی عاشورا را خیلی تخیلی کرده‌اند. لذا منابع معتبری از زمان عاشورا معرفی کنیذ. و این که منابعی که آن زمان نوشته شده آیا هنوز سالم هستند و در کجا نگهداری می‌شوند؟ و در زمان شهید شدن امام حسین (ع)، آیا نویسنده در آن زمان با امام حسین بوده که همه سخنان و کارهایی که انجام شده را بنویسد؟ یا فقط در عوام گفته میشده و بعد نوشته شده است؟ (خراسان)

31 آبان 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.