عده‌ای شروع به مقابله با من و دوستانم نموده‌اند که چرا گفته‌ی رهبر انقلاب مبنی بر عدم برخورداری مردم عصر امیرالمؤمنین علیه السلام از تحلیل داشتن مردم را پخش می‌کنند؛ شرایط امروز هیچ شباهتی به آن دوران ندارد؟!

22 دى 1396

می‌گویند در هیچ یک از کتب معروف تاریخ مصر، نامی از حضرت یوسف (ع) برده نشده است. لطفا در این مورد توضیح دهید. اگر هم کتابی مستند در این مورد بود لطفا معرفی کنید. (ادبیات و علوم انسانی)

7 آذر 1396

آیا مناظره‌هایی میان علمای زرتشتی و مسلمان در سده‌های آغازین اسلام ثبت شده است؟ (کارشناسی ارشد تاریخ)

8 آبان 1396

این که مذهب تشیع را صفوی‌ها در ایران رواج دادند و قبل از آن در ایران همه سنّی بودند؛ چه جوابی دارد؟

6 آبان 1396

درباره‌ی اعتبار کتاب "اسرار آل محمد صلوات الله علیهم"، از "سلیم بن قیس هلالی"، نظرات علمای بزرگ، از گذشته تا کنون متفاوت بوده است. در مورد شخصیت نویسنده و این کتاب و مطالبش توضیح دهید. (مهندسی عمران / آلمان، دارمشتات)

23 مهر 1396

چرا امام حسین علیه السلام، زنان و فرزندان را با خودشان به سفر کوفه بردند؟ (افغانستان / هرات)

13 مهر 1396

شبهاتی چون: کربلا صحرا نبود، جلگه بود؛ عاشورا در پاییز بود و هوا سرد بود، می‌توانستند چاه حفر کنند و ... را چگونه پاسخ دهیم؟!

21 شهريور 1396

می‌پرسند: چرا امیرالمؤمنین علیه السلام، خودشان هیچ گاه به غدیر خم استناد ننموده‌اند؟ آیا چنین است؟ (هامبورگ، تهران و ...)

17 شهريور 1396

لطفا دقیق‌ترین و معتبرترین مطلب درباره مادر امام سجاد (ع) را ذکر کنید. آیا ایشان ایرانی بودند یا خیر؟

30 مرداد 1396

من هر چی در روایات گشتم برای ثواب زیارت حضرت احمد بن موسی علیه السلام (شاه چراغ شیراز) نه روایتی دیدم و نه روایتی که مردم رو تشویق به زیارت ایشان کند. اگر شما چیزی را مشاهده کرده‌اید بفرمایید.

12 مرداد 1396

علت رحلت رسول خدا (ص) چه بوده؟ می‌گویند: «عایشه غذای ایشان را مسموم کرده بود»، اگر چنین است، پس ملائکه کجا بودند؟!

13 خرداد 1396

آیا گفتگوی تمدن‌ها در شرایط این زمان عقلانی است؟

28 ارديبهشت 1396

روزنامه نگاری متدین، به استناد به خطبه‌ای از نهج البلاغه، می‌گوید: امیرالمومنین در خطبه‌ای به انتصاب طلحه و زبیر اشاره می‌کنند و آن را دستور خدای متعال می‌دانند. آیا این مطلب صحت دارد؟ (کارشناسی عمران / تهران)

9 ارديبهشت 1396

لطفا در مورد "بابک خرمدین"، با توجه به شبهه‌ای که این روزها به بهانه سالروز درگذشت او، با یک نوستولوژی خاص و با اتهاماتی که به اسلام وارد می‌کنند، توضیح دهید.

21 اسفند 1395

کلیپی از آیت الله سید فضل الله پخش شده که در آن مدعی است: «پهلوی حضرت زهراء علیها السلام شکسته نشد و این اقوال افسانه است»؟! (کاردانی / اصفهان)

16 اسفند 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.