آیا نوع تفکر در مورد جهان پیرامون و نوع علم انسان و آگاهی‌های اون در نوع هویت انسان تاثیر داره چون انسان‌های دانشمند و باسوادی هم بودند که کارشون به پوچی رسیده و بی‌هویت شدند! و یا هویت یک چیز ثابت و غیر قابل تغییر است؟

24 دى 1396

آیا تفاوتی در عقل مرد و زن است و آیا عقل مردها و تفکر و تعقل آن‌ها بهتر از زن‌ها است؟ عده‌ای معتقدند عقل زن‌ها ناتوان‌تر از عقل مردها است و به همین علت زن‌ها نمی‌توانند دانشمند و مخترع و متفکران خوبی شوند و تفکر و تعقل بهتری نسبت به مردها داشته باشند.

21 دى 1396

چرا گناه در کشور‌های غربی باعث بلا و گرفتاری نمی‌شود؟

15 دى 1396

برخی که مرتکب گناهان کبیره نیز می‌شوند، می‌گویند: شما حق ندارید در رابطه با دیگران قضاوت کنید، هر کس دیگری در شرایط من بود نیز چنین می‌نمود. آیا قضاوت ما، نشانه درک نکردن شرایط طرف مقابلمه؟

7 دى 1396

برای توسعه‌ی رزق مشکل دارم؟ (تأسیسات / زنجان) – [پایگاه: امروزه چه کسی چنین مشکلی ندارد؟!]

31 آذر 1396

این دنیا کمی برایم تو خالی و بی‌اهمیت شده است و هدف از این خلقت را واقعا نمی‌دانم! بی‌عدالتی ذهن مرا مشغول کرده، نوجوان گرسنه‌ای که خوراک لاشخورها می‌شود، چگونه خدا و امام زمانش را بشناسد؟! (حسابداری / تهران)

29 آذر 1396

می‌خواستم روح رو برام اثبات کنید. آیا روح شخصیت اصلی انسان رو تشکیل میده؟ آیا کسی که فوت میکنه و جسدش رو خاک میکنن، حس میکنه که تو خاکه یا نه؟ یا اینکه چون روح داره روحش که داره درک میکنه؟ (دیپلم ریاضی / اراک)

18 آذر 1396

سالیتود یا استحاله و تفاوتش با چله نشینی را توضیح دهید. در استحاله رمز موفقیت را ترک رابطه‌ی جنسی چه متعارف یا غیر متعارف می‌داند...؟! (لیسانس برق – قدرت / ورامین)

12 آذر 1396

مفهوم ایمنی از آزمایش خداوند که از گناهان کبیره است چیست؟ راه کار ایمن ماندن کدام است؟

10 آذر 1396

چرا انسان باید عبادت کند؟ آیا عبادت کردن فطری هست یا اکتسابی؟ آیا همگان احتیاج به معبود را احساس می‌کنند؟ (دیپلم ریاضی)

7 آذر 1396

آیا صرفا با عمل به دستورات دینی که در فقه آمده می‌شود به درجات معنوی عالیه رسید؟ این سوال را پرسیدم چون اکثر کسانی که در سیر و سلوک به درجات بالای معنوی و کرامات رسیدند، فیلسوف و عارف بوده‌اند و از راه مطالعه فلسفه و عرفان و تفکر به این درجات رسیدند.

31 آبان 1396

آیا واجب شدن بهشت به مژده‌ دهنده‌ی پایان صفر به حضرت رسول اکرم (ص) و دق‌الباب هفت مسجد مستند است؟ اگر هست چرا و یعنی چه؟

28 آبان 1396

این سایتو بهترین جا میدونم واسه گفتن حرفام بشتر مشاوره می‌خوام ونه جواب شبهه. احساس پوچی می‌کنم. ناامیدی و افسردگی دیگه به هیچی علاقه ندارم نه هدفی نه انگیزه‌ای! از همه چی عقب افتاده‌ام‌! وقتی هم سنامو میبینم که مثل شهید حججی و... شدند که چقدر تو معنویت و زندگی مادی موفق شده‌اند و من آدم پوچ و بی اخلاقی هستم و نمی‌دونم چجور برسم بهشون روانی میشم. وقتی می‌فهمم زمانیکه به بطالت گذروندم و امثال حججی که هم سنمه در اوج خدا بود دیوانه میشم و فکر می‌کنم دیگه آب رفته بجوب رو نمیشه برگردوند ... ؟!

26 آبان 1396

زلزله - طبق روایت امام صادق در توحید مفصل، زلزله بلائی است که بخاطر عبرت گناهکاران می‌باشد. اما این زلزله اخیر گریبان فقرا و بیچاره‌ها رو گرفت، پولدارها حتی دماغ‌شان هم خون نیومد. اونوقت دربین پولدارها، گناهانی چون ربا، فساد و اختلاس بیشتره؟ (ارشد / ارومیه)

23 آبان 1396

می‌گویند: ایران خودش دین و پیامبر داشته (زرتشت) و این عرب‎ها به زور شمشیر اسلام را بر ما تحمیل کرده‌اند و ...؟

22 آبان 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.