آیا این مطلب که کسی که زیارت عاشورا بخواند، ثواب زوار امام حسین را دارد و امام حسین برای او دعا می‌کند و دعای فرد خواننده مستجاب است، صحیح و مستند است؟ هر روز زیارت عاشورا می‌خوانم، ولی لطفا به سوالم پاسخ دهید تا بیشتر ترغیب شوم. (لیسانس / تهران)

26 شهريور 1396

برخی واژگان یا آیات را با حروف ابجد محاسبه کرده و می‌گویند: مثلاً 110 می‌شود و یا این عدد با آن عدد برابر است؛ این محاسبات تا چه حدی می‌تواند "حجت و دلیل" باشد؟

20 شهريور 1396

ما در سیر نزولی، به این عالم مادی آمده‌ایم و دستور داده شده که نفس خود را کنترل کنیم و به عالم بالا برگردیم. چه اشکالی داشت اگر در همان عوالم نورانی بالا می‌ماندیم ...؟ چه کاری بود که بیاییم اینجا و کلی سختی بکشیم تا دوباره به عالم ارواح برگردیم و برگردیم به همون جایی که ازش اومدیم؟! (لیسانس ریاضی)

15 شهريور 1396

دوستی به من گفت: تو که این همه دم از اسلام و ائمه (ع) می‌زنی، چقدر ازشون اطلاعات داری؟ آیا نام مادرشون، تاریخ تولد و شهادت، مکان زندگی، معاصر با کدام خلیفه و... اینا رو بلدی؟ (یازهم تجربی / قزوین)

10 شهريور 1396

آیا دوست داشتن یک نفر دیگه و عاشق اون فرد بودن دلیل می‌خواهد یا باید بدون دلیل باشد؟ چون می‌گویند: باید دیگران را دوست داشت، بدون اینکه علتش رو بدونی. چون محبتی که علت داشته باشه یا احترام است یا ریا؟

8 شهريور 1396

با نزدیک شدن محرم شبهه می‌کنند: «مگر باور ندارید که امام حسین (ع) در بهشت و یزید در جهنم است، پس این همه عزاداری برای چیست؟ در ضمن آنها قوم و خویش بودند و دعوای آنها خانوادگی بود، پس به ایرانی‌ها چه؟!

29 مرداد 1396

آیا اهل بیت علیهم السلام که خودمنشا فیوضات هستند، هیچ نیازی به هدایای معنوی ما مثل قرائت قرآن، صلوات نثار روح شریف‌شان دارند؟ پس هدایای معنوی ما چه نقشی در ترفیع مقام آن بزرگواران دارد؟ باتوجه به اینکه آن حضرات خودشان انسان کامل هستند.

28 مرداد 1396

برای ثروتمند، سرمایه‌گذاری بهتر است یا کمک به فقرا؟ چرا که برخی می‌گویند: کدام سرمایه‌گذاری، بهتر از سرمایه‌گذاری نزد خدا می‌باشد؟

19 مرداد 1396

آیا امام همه جا حضور دارد؟ و همه چیز را می‌بیند؟ ممکنه یه عده بگن این حرفا شرکه و کار‌های خداییست؛ چه جوابی می‌دهید‌؟

17 مرداد 1396

آیا جمله‌ی ـ«هر کار خیری می‌کنیم، مثلا مسجد می‌ریم و یا نماز می‌خونیم، نشانه محبت خدا به ماست و خدا به ما نظر کرده تا ما این کارها رو انجام بدیم و خدا اول دست دوستی به سمت ما دراز کرده» درسته؟

17 مرداد 1396

در مورد شوخی، از امام کاظم (ع) نقل شده که شوخی بی‌مورد، نور ایمان را می‌برد؟ اگر کلمه "بی‌مورد" در متن حدیث نباشد، مراد "مطلق شوخی" است.

15 مرداد 1396

مقام حضرت مریم مقدس سلام الله علیه بالاتر است یا مقام حضرات فاطمه و زینب کبری سلام الله علیهما؟ در قرآن به قداست حضرت مریم (ع) تصریح شده است، چرا هیچ بزرگداشت ویادبودی از حضرت مریم نمی‌کنیم و مردم را به زیارت قبر مطهر حضرتش دعوت نمی‌نماییم؟

9 مرداد 1396

(شایع شده): آیا به جز چند ده یا چند صدهزار شیعه‌ی خالص و مخلص در میان 8 میلیارد انسان، همه به جهنم می‌روند؟! پاسخ تحلیلی، عقلی و قرآنی چیست؟

32 تير 1396

بسیار مشتاق زیارت امام زمان علیه السلام هستم، بسیار دعا کردم و حتی بارها آرزوی مرگ نمودم تا ببینم، اما مستجاب نمی‌گردد. (اهواز)

26 تير 1396

می‌گویند: "برهان علیّت"، وجود خدا را به اثبات نمی‌رساند. حال آیا دلایل عقلی و نقلی محکمی برای صحت و حقانیت "برهان علیت" در اثبات وجود خدا داریم یا خیر؟ (فوق دیپلم عمران / تهران)

22 تير 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.