در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند: «اگر شیطان همه انسان‌ها را وسوسه می‌کند، پس خود شیطان را چه کسی وسوسه کرد که در برابر فرمان خدا بیایستد و به انسان سجده نکند؟ اگر جهل موجب وسوسه شیطان شد، پس طبق اصل تعدی، جهل ما را وسوسه می‌کند؛ پس چه نیازی به وجود شیطان است؟» پاسخ چیست؟

27 اسفند 1395

تلقین و انرژی مثبت و تضویر ذهتی از موفقیت و قانون و جذب و این موارد شنیدم در مورد دعا کردن هم اطلاعاتی دارم ولی همیشه برام سوال بود که چطور میشه بین این دو مورد یه ارتباطی برقرار کرد به طوری که بشه از هردو به نحو مناسب استفاده کرد در این مورد هرچقدر در اینترنت که گشتم چیزی پیدا نکردم ...؟ (ریاضی / اهواز)

12 اسفند 1395

از کودکی، با اختلافات خانوادگی، مشکلات مالی، احساس بی‌مهری و ... بزرگ شدم؛ فکر می‌کنم که خدا مرا دوست ندارد و رهایم کرده است؟! دو بار قصد خودکشی کردم! لطفاً کمک کنید. (ارشد فیزیک نظری)

8 اسفند 1395

چرا عشق و عاشقی چشم و گوش انسان رو کور و کر می‌کنه؟ راه درمان عشق و عاشقی چیست؟ آیا ذکری وجود دارد و ...؟

6 اسفند 1395

آیا جمله‌ی «کربلا به رفتن نیست، به شدن است»، از شهید آوینی می‌باشد؟ لطفاً پاسخگو باشید.

4 اسفند 1395

من دانشجوی ارشد گیاه پزشکی هستم و معلول نیز می‌باشم. وقتی از استاد تا دانشجو به من ترحم می‌کنند، یا بعضی حرف‌ها را می‌زنند، داغون می‌شوم. چرا خدا جواب اینها را نمیده؟! (تبریز)

2 اسفند 1395

آدم اگه احساس کنه که نیاز به ازدواج داره، ولی گزینه‌ی مناسب خودش رو پیدا نکرده و خواستگارهایی که داره اصلا دوستشون نداره، آیا در این شرایط ازدواج با کسی که دوستش نداره به صلاح هست، یا صبر کنه تا خواستگاری پیدا بشه که دوستش داره بعد ازدواج کنه؟

29 بهمن 1395

منشا سردرگمی چیه؟ در فضای مجازی که اخبار زیادی منتشر میشه و راجع به هرکس و هرچیزی شبهه پراکنی میشه! ما از کجا باید فرق دروغ از راست و خوب از بد رو بفهمیم؟ گاهی به همه چیز شک می‌کنم! (دانشجو / قم)

27 بهمن 1395

کشورهای غربی به خصوص آمریکا، کلکسیون گناهانی هستند که در قرآن به واسطه‌ی آنها به اقوامی عذاب وارد شده است ولی ظاهرا دیگر عذاب‌های وعده داده شده در زمان حاضر تعطیل شده‌اند. در عوض کشور ما که حدود سی و هفت سال است تحت ولایت نماینده‌ی خدا بر روی زمین قرار دارد دچار جنگ و خشکسالی و گرانی و فقر و مفاسد پنهان اجتماعی و اختلافات سیاسی و مهاجرت نخبگان علمی و اقتصادی و ربا و ..... شده است‌. ظاهرا ما تنبیه شده‌ایم خودمان انکار می‌کنیم. به نظر شما کجای کار اشکال دارد؟

24 بهمن 1395

اتفاقات ناخواسته‌ای که خدا می‌توانست آنها را تغییر دهد (از کنکور تا ...)، مسیر زندگی من را تغییر داد و اکنون از سر لجبازی با خدا و اتفاقات، کاهل نماز نیز شده‌ام، اگر چه می‌دانم فایده‌ای ندارد! می‌خواهم این بحث را پیگیری کنم.

19 بهمن 1395

منظور از عرفان‌های نوظهور چیه؟ علت اینکه بعضی‌ها میرن سراغ عرفان‌های نوظهور چیه؟ یا برخی میخوان برن عارف بشن و به چه چیزهایی برسند؟

15 بهمن 1395

برای دیدن امام زمان علیه السلام چه کنیم؟ معیار دیدن چیست؟ آیا فقط باید مثل آیت الله بهجت (ره) شد؟ آیا چهل روز دعای عهد؟ خلاصه چه کنیم که ایشان را ببنیم و ایشان ما را تحت تربیت خود قرار دهند؟! (دیپلم تجربی / کرمانشاه)

11 بهمن 1395

خواستم بدونم نظر شما درباره‌ی ازدواج دو دانشجو در یک دانشگاه با هم چیه؟ اگه در این ازدواج دختر و پسر هم سن باشن یا دختر 3 ماه بزرگتر باشه آیا این مشکل سازه؟

5 بهمن 1395

من 4 سال با پسری دوست بودم. یک دوستی پاک، اما حالا که حسابی وابسته‌اش شدم. به راحتی من رو از زندگیش کنار گذاشت. این فرد مسول نیست؟ آیا حق الناسی به گردنش نیست؟ پس این همه اشکی که اون فرد ریخته چی میشه؟ آیا این عدالت خداست؟! (اصفهان)

31 دى 1395

دچار غرور می‌شوم! یعنی مثلا اگر از سوی پروردگار، لطف مادی یا معنوی شامل حالم شود از اینکه مورد توجه قرار گرفته‌ام بسیار خوشحال می‌شوم. بعد این ذهنیت بر من مستولی می‌شود که به دلیل عمل نیکم خداوند این پاداش را داده است...! راه‌کار چیست؟ (دکترا / کرمانشاه)

27 دى 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.