آیا واجب شدن بهشت به مژده‌ دهنده‌ی پایان صفر به حضرت رسول اکرم (ص) و دق‌الباب هفت مسجد مستند است؟ اگر هست چرا و یعنی چه؟

28 آبان 1396

این سایتو بهترین جا میدونم واسه گفتن حرفام بشتر مشاوره می‌خوام ونه جواب شبهه. احساس پوچی می‌کنم. ناامیدی و افسردگی دیگه به هیچی علاقه ندارم نه هدفی نه انگیزه‌ای! از همه چی عقب افتاده‌ام‌! وقتی هم سنامو میبینم که مثل شهید حججی و... شدند که چقدر تو معنویت و زندگی مادی موفق شده‌اند و من آدم پوچ و بی اخلاقی هستم و نمی‌دونم چجور برسم بهشون روانی میشم. وقتی می‌فهمم زمانیکه به بطالت گذروندم و امثال حججی که هم سنمه در اوج خدا بود دیوانه میشم و فکر می‌کنم دیگه آب رفته بجوب رو نمیشه برگردوند ... ؟!

26 آبان 1396

زلزله - طبق روایت امام صادق در توحید مفصل، زلزله بلائی است که بخاطر عبرت گناهکاران می‌باشد. اما این زلزله اخیر گریبان فقرا و بیچاره‌ها رو گرفت، پولدارها حتی دماغ‌شان هم خون نیومد. اونوقت دربین پولدارها، گناهانی چون ربا، فساد و اختلاس بیشتره؟ (ارشد / ارومیه)

23 آبان 1396

می‌گویند: ایران خودش دین و پیامبر داشته (زرتشت) و این عرب‎ها به زور شمشیر اسلام را بر ما تحمیل کرده‌اند و ...؟

22 آبان 1396

پسر 8 ساله‌ام پرسید: چرا خداوند توانا و قوی که با کارهای داعشی‌ها مخالف است، آنها را نابود نمی‌کند تا به این جنایت‌ها دست نزنند؟ احساس می‌کنم که پاسخی چون: به دست مؤمنین از بین می‌برد ... قانعش ننمود؟

21 آبان 1396

چطور میشه همه چیز رو از خدا بخواهیم؟ مثلا من اگه من بیکار باشم بخوام سر یه کاری برم که خوب باشه مثلا تو شرکت‌های معتبر، نمی‌دونم چرا نمی‌تونم از خدا بخوام؛ همش بیشتر دنبال یه شخص مهم هستم که بتونه ببرم سز کار. از خدا خواستن انگار برام حالت شوخی داره. چه کنم که به یقین برسم؟! (دیپلم ریاضی)

9 آبان 1396

تفاوت وحدت با همگرایی چیست؟ و اقسام همگرایی کدام است؟ و هدف از وحدت چیست؟ (سوم کامپیوتر)

5 آبان 1396

آیا ایام ماه صفر نحس است؟! و سوال بعد اینکه آیا سفارش به دادن صدقه و ...، به معنای بیشتر بودن بلاها و... در این ماه هست‌؟!

2 آبان 1396

دوست دارم به غیر از انجام واجبات و ترک محرمات، به مستحبات نیز بپردازم. احادیث زیادی درباره‌ی خواندن قرآن، یس، زیارت عاشورا و ... خوانده‌ام، اما با توجه به تحصیل، برای همه وقت نمی‌کنم و نمی‌دانم کدام بهتر است؟!

31 مهر 1396

ایا خدا زمان اجل حتمی انسان‌هارو براساس اعمال اونها تعیین می‌کند؟ منظورم اینه که خدا میدونسته که آدم‌ها چیکار میکنن و با توجه به اونا زمان اجل حتمی اونارو تعیین کرده، اگه اینطور باشه این که میگن بعضی از انسان‌های خوب، به خاطر اعمال خوبشون زود میمیرن که درست میشه! تاکید می‌کنم سوال من درمورد اجل حتمیه. (دیپلم / تهران)

29 مهر 1396

با توجه به نظریه تکامل که برخی موارد و بخش‌های آن اثبات شده، چگونه وجود حضرت آدم را اثبات می‌کنید و مدعی می‌شوید که حضرت آدم پدر همه مردم است؟ (دهم تجربی / نجف‌آباد - اصفهان)

26 مهر 1396

چرا مطالب کتب عرفانی اینقدر سخت هستند و به سادگی قابل فهم نیستند آیا این به خاطر ماهیت عرفان است یا نویسنده به عمد سخت می نویسد؟ آیا برای شروع یک سیر معنوی و معرفتی، ابتدا باید به مطالعه روی آورد و شناخت قوی داشت، یا بدون مطالعه هم می‌شود؟

22 مهر 1396

برخی که از روی تنبلی نماز نمی‌خوانند، به امید این که شاید حضرت توجهی کند و آنها واجبات را انجام دهند در مجالس عزاداری شرکت می‌کنند. آیا واقعاً مؤثر است؟ (فوق دیپلم عمران / تهران)

8 مهر 1396

آیا ثواب زیارت حضرت عبدالعظیم حسنی، عین زیارت امام حسین (ع) است؟ مثلا تمام گناهان گذشته زوار بخشیده می‌شود؟ (نکات مهمی در باب زیارت)

6 مهر 1396

آیا قدرت علمی و صنعتی و مادی غیر مسلمین دلیل بر حق بودن ایشان نمی‌باشد و نیز دلیل بر این نیست که مشکلات مسلمین ریشه در عقاید ایشان دارد؟ (الکترونیک)

3 مهر 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.