خواستم بدونم نظر شما درباره‌ی ازدواج دو دانشجو در یک دانشگاه با هم چیه؟ اگه در این ازدواج دختر و پسر هم سن باشن یا دختر 3 ماه بزرگتر باشه آیا این مشکل سازه؟

5 بهمن 1395

من 4 سال با پسری دوست بودم. یک دوستی پاک، اما حالا که حسابی وابسته‌اش شدم. به راحتی من رو از زندگیش کنار گذاشت. این فرد مسول نیست؟ آیا حق الناسی به گردنش نیست؟ پس این همه اشکی که اون فرد ریخته چی میشه؟ آیا این عدالت خداست؟! (اصفهان)

31 دى 1395

دچار غرور می‌شوم! یعنی مثلا اگر از سوی پروردگار، لطف مادی یا معنوی شامل حالم شود از اینکه مورد توجه قرار گرفته‌ام بسیار خوشحال می‌شوم. بعد این ذهنیت بر من مستولی می‌شود که به دلیل عمل نیکم خداوند این پاداش را داده است...! راه‌کار چیست؟ (دکترا / کرمانشاه)

27 دى 1395

در پیام آیت الله سیستانی و پاره‌ای ازنامه‌ها و پیام تسلیت اخیر مقام معظم رهبری از آقای مرحوم هاشمی‌، "حجة الاسلام" یادشده است، درصورتی که صدا و سیما و دیگران از ایشان به عنوان "آیت‌الله" یاد می‌کنند .دوست دارم علت‌های متفاوت آن را به صورت صحیح بدانم.

25 دى 1395

آیا چیزی به اسم "روانشناسی اسلامی" داریم و یا روانشناسی فقط مربوط به همان چیزی می‌شود که از منابع غربی، در دانشگاه‌ها تدریس می‌گردد؟ تفاوت این دو روانشناسی در چیست و اینکه آیا با وجود روانشناسی اسلامی، دیگر نیازی به روانشناسی رایج و غربی نمی‌باشد؟

23 دى 1395

آیا این ختم‌های 40 روزه که برای کار یا ازدواج است درست است؟ اگر درست نیست چرا در مجالس روضه از طرف مداح ها به خصوص در مجالس زنانه بسیار توصیه می‌شود؟!

19 دى 1395

چرا اهل سنت، از بین ابوبکر و عمر و عثمان، بیشتر روی عمر حساس هستند و بیشتر به عمر احترام می‌گذارند؟

17 دى 1395

در مقابل شبکه‌های ضد دین، که ایمان ما مسلمانان به ویژه شیعیان را هدف گرفته‌اند، چه باید کرد؟ (مهندسی برق، تهران)

14 دى 1395

بعضی‌ها میگن: اگه کسی که همسرش فوت کرده، دوباره ازدواج کنه، این ازدواج مجددش باعث میشه که روح همسرش اون دنیا در عذاب باشه‌. آیا واقعا چنین چیزی هست؟ یا میگن این کار نشونه خیانت به همسره؟! آیا صحت دارد؟

9 دى 1395

چرا با وجود این که ما در عصر انفجار اینترنت هستیم، کشورهای پیشرفته مثل امریکا، ژاپن، چین و ... از اسلام، هدایت و تعالیم اسلامی محروم هستند و چرا بسیاری از احکام و قوانین اسلامی را نمی‌شناسند؟

5 دى 1395

چرا با وجود اینکه تعداد زیادی از علمای اهل تسنن، حادثه‌ی غدیر خم را قبول دارند و در کتاب‌های خود نیز نوشته‌اند، شیعه نمی‌شوند؟!

30 آذر 1395

سینما - چرا بازیگر مذهبی کم داریم؟ چرا کسانی که وارد فضای سینما و بازیگری می‌شوند، معمولا افراد مذهبی نیستند؟ آیا فضای سینما و بازیگری جوری است که آدم‌های مذهبی را نمی‌خواهند جذب کنند و یا فضایش جوری است که افراد مذهبی سعی می‌کنند وارد این فضا نشوند؟ یا خود مذهبی‌ها علاقه‌ای به وارد شدن در این عرصه ندارند؟

19 آذر 1395

آیا در ربیع باید شاد بود یا محزون؟ آیا در ایام محسنیه باید عزاداری نمود یا خیر؟ می‌گویند: چون امام زمان علیه السلام، صبح و شام برای امام حسین (ع) گریه می‌کنند، پس شیعیان وظیفه دارند که دائم گریان باشند و ... .

18 آذر 1395

چرا بعضی از فرزندان مسئولین و علما، با افکار و عقاید پدران‌شان که از مبارزین انقلابی و علمای برجسته‌ای هم هستند، اختلاف زاویه پیدا می‌کنند و حتی علیه جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند؟ علت این موضوع چیست؟!

17 آذر 1395

پرچم امام زمان چگونه است؟ چه علامت یا شعاری دارد؟ (اول متوسطه / اصفهان)

14 آذر 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.