چرا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علمای اسلام همچون آیات عظام، مکارم، جوادی آملی و... سعی چندانی برای اجرای برنامه‌های اقتصادی اسلام نکردند؟ چرا به دولت‌ها فشار نیاوردند؟ چرا با اینکه این عزیزان درباره اقتصاد اسلامی کتاب نوشته‌اند، در عمل به آنها اهتمام لازم را انجام نداده‌اند؟ یا داده‌اند و ما بی‌خبریم؟ (مکانیک / دانشگاه تهران)

5 مرداد 1396

در تلگرام، مطلبی از آقا با این سرتیتر آمده « آیا ولایت ناشی از نصب الهی است یا منوط به رای مردم؟» و سپس به نقل مستند از ایشان آمده « در اسلام به نظر مردم اعتبار داده شده است و ...(بقیه در متن)»؛ لطفاً روشن نمایید.

5 تير 1396

آقای روحانی می‌گوید: «خدا به پیمبر میگه، تو کسی نیستی که بالاسر مردم باشی و بخوای امر و نهی کنی ... «وَمَا أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَكِيلٍ»، ما فکر می‌کنیم که بالاسر مردمیم و فرمان می‌دهیم، خود پیامبر و امبرالمؤمنین (ع) چنین نبودند ... ؟!

3 تير 1396

در مورد مبنای "ولایت و حکومت بر اساس نظر مردم (روحانی)"، نقدها و پاسخ‌های برخی به آن نقدها، توضیح بیشتری ارائه دهید.

31 خرداد 1396

آقای روحانی می‌گوید: «امیرالمؤمنین، مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‎دانند»، آیا چنین است؟! (جمعی از کاربران)

28 خرداد 1396

شبهات در مورد فرمان "آتش به اختیار" در فضای مجازی / رهبر مردم را شقه شقه نمی‌کند / به خودی و غیر خودی تقسیم نمی‌کند / کینه شخصی را مبنای سیاست‌گذاری قرار نمی‌دهد و ...؟ پاسخ چیست؟ (کاربران متعدد)

23 خرداد 1396

می‌گویند: نظام پشنوانه‌ی مردمی ندارد، فقط 16 میلیون به نامزد انقلابی رأی دادند. می‌گویند: بسیاری برای مخالفت و ضدیت با نظام به آقای روحانی رأی دادند و ...! (دهم تجربی / قزوین)

16 خرداد 1396

همانطور که می‌دانیم، اصلی‌‌ترین شرط ظهور، رشد عقلانی مردم و احساس نیاز و پذیرش عموم است. آیا باتوجه به شرایط فعلی منطقه و جهان چنین احساس نیازی دیده می‌شود؟

12 خرداد 1396

آیا «اسلام» و «نظام اسلامی» هر دو یکی است؟ آیا اگر نظام اسلامی تشکیل نشود یعنی معصومین در رسالت خویش شکست خورده‌اند؟ یا اینکه هدف آنها حفظ دین حقیقی بوده است؟

4 خرداد 1396

بسیاری با اعلام نتایج آرا و برخی جوّسازی‌ها ، دل‌شکسته و حتی افسرده و مأیوس شده‌اند؟! لطفاً پاسخی تحلیلی ارائه دهید. (سؤال بسیاری از کاربران)

32 ارديبهشت 1396

اگر بگویند: چنانچه آقای روحانی ریس جمهور نشود. روابط دیپلماسی با کشور‌های غربی کم می‌شود و باعث می‌شود کسانی که خارج می‌روند با مشکل ویزا مواجه شوند، چون این افراد خرج زندگی خود را ازطریق کار در این کشور‌ها به دست می‌آورند و ...! ما چه جواب دهیم؟!

27 ارديبهشت 1396

کافیست در انتخابات مردم به تکلیف عمل کنند، تا با نصرت حق تعالی، به سعادت دنیا و آخرت برسند.

24 ارديبهشت 1396

اجرای سند 2030 چه اشکالی دارد؟ (مطلب بسیار مهمی که لازم است همگان مطلع باشند - حتماً بخوانید)

22 ارديبهشت 1396

چرا امام زمان در برابر این همه ظلم، جنگ و خونریزی و گرسنگی کودکان در یمن افریقا سکوت می‌کند و کاری انجام نمی‌دهد؟!

17 ارديبهشت 1396

با توجه به اینکه آقای سید ابراهیم رئیسی و آقای محمد باقر قالیباف هر دو اصلح هستند و از نیرهای انقلابی و پرتلاش هستند، اگر ائتلاف نکنند با توجه به چه ملاک‌هایی اصلح‌تر را تشخیص دهیم و بدانیم که نظر و ملاک‌هایی که مقام معظم رهبری برای ریاست جمهوری تعریف کردند به کدام از این دو کاندیدا نزدیک‌تر است؟ به نظر شما کدام اصلح‌تر هستند؟

14 ارديبهشت 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.