در پاسخ به افرادی مانند آقای صادق زیباکلام که سعی دارند (به خاطر شباهت برخی شعارها) مبارزات مردم ایران علیه غرب و استکبار را با مبارزات مارکسیست‌ها علیه غرب تشبیه کنند، چه باید گفت؟ این افراد معتقداند که جمهوری اسلامی ایران به سرنوشت شوروی سابق دچار خواهد شد و در نهايت نخواهد توانست دربرابر غرب مقاومت کند و بالاخره ازدرون سقوط خواهد کرد. پاسخ چیست؟ (دیپلم ریاضی)

18 دى 1396

در شرايطى كه فتنه هست، وظيفه ما مردم چيست؟ ما چه كارى بايد براى اين انقلاب و اسلام بكنيم؟ حاضرم در این راه، سر بدهم. (مهندسی برق / تهران)

15 دى 1396

از آغاز اسلام می‌بینم که هیچ حکومت اسلامی به طور کامل و طولانی مدت شکل نگرفت و در کار همه امامان شیعه کارشکنی شده و هنوز هم می‌شود! آیا حکومت اسلامی در عمل جواب می‌دهد؟! (زبان / اصفهان)

12 دى 1396

من واقعا موندم چطور راست و دروغ رو درباره‌ی هر نظام یا حزب سیاسی پیدا کنم. واقعا اگه مردم خودشون بخوان دنبال حقیقت بگردن، با این وضع اطلاع رسانی و وضع اینترنت و شبکه‌ها که یا نمیشه اطلاعات به دست آورد یا کلا از زندگی میفته آدم. شما بفرمایید منِ جوون از کجا راست و دروغ رو باید تشخیص بدم؟

8 دى 1396

برخی در توجیه عدم شرکت در انتخابات می‌گویند: « هرکسی بیاد سر کار وضع همینه، مثلا فرق نمی‌کنه رئیسی بیاد یا روحانی، هر کس بیاد وضع مملکت درست نمیشه؛ همشون میان برای خودشون کار کنن، جواب چیست؟

2 دى 1396

اخیراً خیلی شبکه‌های ماهواره ای بر روی اعتراضات و صحبت‌های آقای احمدی نژاد مانور می‌دهند و می‌گویند رییس جمهوری که نظرش به نظر رهبری نزدیک‌تر بود و حمایت قوی او را در دوران ریاست جمهوری خود داشت، حالا خود او هم دارد از نظام و قوه قضائیه و فساد در آن انتقاد می‌کند، آن وقت شما ببینید جمهوری اسلامی چی هست! و می‌گویند همین دلیل کافی است تا فساد و تباهی اصل نظام و رهبری اثبات شود، این جمهوری اسلامی بدون نقاب هست که دارد چهره حقیقی خود را نشان می‌دهد و طرفداران خود این نظام هم به جان یکدیگر افتادند و دارند فساد یکدیگر را افشا می‌کنند.

28 آذر 1396

سؤال شده: اگر خدا خرمشهر را آزاد کرد، بگذارید لبنان و فلسطین را آزاد کند! پاسخ چیست؟ (لیسانس فلسفه / خراسان)

19 آذر 1396

دوستداران اسلام نمی‌توانند کشوری اسلامی را مورد انتقاد و ایراد قرار دهند مگر اینکه آن کشور تظاهر به اسلام داشته باشد. با اوضاعی که در ایران دیده می‌شود اگر بگوییم این انقلاب از اهداف آمریکا و انگلیس بوده برای رسیدن به منافع خودشان منطقی‌تر است. چرا مردم از اسلام گریزانند؟ آیا این نشان دهنده این نیست که روحانیون مسیحی به کسب هدف خودشان نزدیک‌تر می‌شوند؟ شاید بتوان گفت آنها این انقلاب را علم کرده‌اند که به یکی از اهدافشان ( از بین بردن اسلام و گرایش مردم به دین تحریف شده مسیح ) برسند؟

3 آذر 1396

می‌گویند: موج منفی شعار "مرگ بر امریکا" سبب زلزله شد و علت دشمنی‎های آمریکا با ایران (ترور، تحریم و ...) همین راهپیمایی‌ها و شعار‌ها علیه آمریکاست؟

28 آبان 1396

دین حکومتی وحکومت دینی چه تفاوتی باهم دارند؟ (طلبه)

27 آبان 1396

چرا رهبری اقدامی در جهت مبارزه با فساد در قوه ی قضاییه انجام نمی‌دهند؟ این را می‌پرسم، چون رئیس این قوه مستقیم توسط ایشان انتخاب می‌شود. (مهندسی کامپیوتر / همدان)

24 آبان 1396

شبهه می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران، در زمانی با گروه طالبان و القاعده ارتباط و رابطه داشته است و در زمانی هم با سران طالبان در تهران دیدارهایی داشته است. به غیر از جنگ مداوم نظام اسلامی با تمامی این تروریست‌ها و حمایت غرب از آنها، چه پاسخ دیگری می‌توان برای فریب خوردگان در این شبهه اقامه نمود؟ (تهران)

21 آبان 1396

رمز تداوم سلطه‌ی مستکبران و ظالمان بر جهان چیست؟ اگر می‌خواهیم استقلال و عزت یابیم و زمینه ظهور را مساعد کنیم، "اجازه ندهیم تحقیرمان کنند". (تحلیلی از سردبیر)

9 آبان 1396

شبهه وارد می‌کنند که عزاداری‌های محرم، سبب غمگین شدن مردم می‌شود و غمگین بودن مردم ایران را به عزاداری برای اهل بیت علیهم السلام ربط می‌دهند و ...؟!

5 مهر 1396

اخیرا در فضای مجازی، جمله‌ی «جوری حرف بزنید که آقا خوشش بیاید» درحال انتشار و تکثیر است...؛ آیا واقعا رهبری اینقدر انتقاد ناپذیرند؟ (یازدهم تجربی / قزوین)

18 شهريور 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.