می‌گویند: موج منفی شعار "مرگ بر امریکا" سبب زلزله شد و علت دشمنی‎های آمریکا با ایران (ترور، تحریم و ...) همین راهپیمایی‌ها و شعار‌ها علیه آمریکاست؟

28 آبان 1396

دین حکومتی وحکومت دینی چه تفاوتی باهم دارند؟ (طلبه)

27 آبان 1396

چرا رهبری اقدامی در جهت مبارزه با فساد در قوه ی قضاییه انجام نمی‌دهند؟ این را می‌پرسم، چون رئیس این قوه مستقیم توسط ایشان انتخاب می‌شود. (مهندسی کامپیوتر / همدان)

24 آبان 1396

شبهه می‌کنند که جمهوری اسلامی ایران، در زمانی با گروه طالبان و القاعده ارتباط و رابطه داشته است و در زمانی هم با سران طالبان در تهران دیدارهایی داشته است. به غیر از جنگ مداوم نظام اسلامی با تمامی این تروریست‌ها و حمایت غرب از آنها، چه پاسخ دیگری می‌توان برای فریب خوردگان در این شبهه اقامه نمود؟ (تهران)

21 آبان 1396

رمز تداوم سلطه‌ی مستکبران و ظالمان بر جهان چیست؟ اگر می‌خواهیم استقلال و عزت یابیم و زمینه ظهور را مساعد کنیم، "اجازه ندهیم تحقیرمان کنند". (تحلیلی از سردبیر)

9 آبان 1396

شبهه وارد می‌کنند که عزاداری‌های محرم، سبب غمگین شدن مردم می‌شود و غمگین بودن مردم ایران را به عزاداری برای اهل بیت علیهم السلام ربط می‌دهند و ...؟!

5 مهر 1396

اخیرا در فضای مجازی، جمله‌ی «جوری حرف بزنید که آقا خوشش بیاید» درحال انتشار و تکثیر است...؛ آیا واقعا رهبری اینقدر انتقاد ناپذیرند؟ (یازدهم تجربی / قزوین)

18 شهريور 1396

چرا با وجود خدای یگانه، رسول، کتاب و دین واحد، و نیز امر به اطاعت از خدا و رسول و اولی الامر، شاهد پیدایش روزافزون فرق گوناگون به نام اسلام هستیم؟! (کارشناسی – شهریار)

4 شهريور 1396

در روایاتی که در باب علت غیبت آمده، بیان می‌کنند که می‌خواهند بیعت سرکشی بر گردن امام نباشد، این به چه معناست؟ آیا اصلاً بر گردن امام (اما‌می که شیعه معتقد است) بیعتی می‌آید؟

26 مرداد 1396

بعد از افتضاح یک عده نماینده مجلس در رابطه با عکس سلفی با خانم موگرینی، که حتی یک آخوندهم بین آنها دیده می‌شود، آیا نباید نتیجه گرفت که از این انقلاب،جز یک پوسته‌ای بیش نمانده و به زودی فرو خواهد پاشد؟ (تحلیل و دیدگاهی متفاوت را در پاسخ بخوانید)

18 مرداد 1396

چرا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علمای اسلام همچون آیات عظام، مکارم، جوادی آملی و... سعی چندانی برای اجرای برنامه‌های اقتصادی اسلام نکردند؟ چرا به دولت‌ها فشار نیاوردند؟ چرا با اینکه این عزیزان درباره اقتصاد اسلامی کتاب نوشته‌اند، در عمل به آنها اهتمام لازم را انجام نداده‌اند؟ یا داده‌اند و ما بی‌خبریم؟ (مکانیک / دانشگاه تهران)

5 مرداد 1396

در تلگرام، مطلبی از آقا با این سرتیتر آمده « آیا ولایت ناشی از نصب الهی است یا منوط به رای مردم؟» و سپس به نقل مستند از ایشان آمده « در اسلام به نظر مردم اعتبار داده شده است و ...(بقیه در متن)»؛ لطفاً روشن نمایید.

5 تير 1396

آقای روحانی می‌گوید: «خدا به پیمبر میگه، تو کسی نیستی که بالاسر مردم باشی و بخوای امر و نهی کنی ... «وَمَا أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَكِيلٍ»، ما فکر می‌کنیم که بالاسر مردمیم و فرمان می‌دهیم، خود پیامبر و امبرالمؤمنین (ع) چنین نبودند ... ؟!

3 تير 1396

در مورد مبنای "ولایت و حکومت بر اساس نظر مردم (روحانی)"، نقدها و پاسخ‌های برخی به آن نقدها، توضیح بیشتری ارائه دهید.

31 خرداد 1396

آقای روحانی می‌گوید: «امیرالمؤمنین، مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‎دانند»، آیا چنین است؟! (جمعی از کاربران)

28 خرداد 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.