اخیرا در فضای مجازی، جمله‌ی «جوری حرف بزنید که آقا خوشش بیاید» درحال انتشار و تکثیر است...؛ آیا واقعا رهبری اینقدر انتقاد ناپذیرند؟ (یازدهم تجربی / قزوین)

18 شهريور 1396

چرا با وجود خدای یگانه، رسول، کتاب و دین واحد، و نیز امر به اطاعت از خدا و رسول و اولی الامر، شاهد پیدایش روزافزون فرق گوناگون به نام اسلام هستیم؟! (کارشناسی – شهریار)

4 شهريور 1396

در روایاتی که در باب علت غیبت آمده، بیان می‌کنند که می‌خواهند بیعت سرکشی بر گردن امام نباشد، این به چه معناست؟ آیا اصلاً بر گردن امام (اما‌می که شیعه معتقد است) بیعتی می‌آید؟

26 مرداد 1396

بعد از افتضاح یک عده نماینده مجلس در رابطه با عکس سلفی با خانم موگرینی، که حتی یک آخوندهم بین آنها دیده می‌شود، آیا نباید نتیجه گرفت که از این انقلاب،جز یک پوسته‌ای بیش نمانده و به زودی فرو خواهد پاشد؟ (تحلیل و دیدگاهی متفاوت را در پاسخ بخوانید)

18 مرداد 1396

چرا بعد از پیروزی انقلاب اسلامی علمای اسلام همچون آیات عظام، مکارم، جوادی آملی و... سعی چندانی برای اجرای برنامه‌های اقتصادی اسلام نکردند؟ چرا به دولت‌ها فشار نیاوردند؟ چرا با اینکه این عزیزان درباره اقتصاد اسلامی کتاب نوشته‌اند، در عمل به آنها اهتمام لازم را انجام نداده‌اند؟ یا داده‌اند و ما بی‌خبریم؟ (مکانیک / دانشگاه تهران)

5 مرداد 1396

در تلگرام، مطلبی از آقا با این سرتیتر آمده « آیا ولایت ناشی از نصب الهی است یا منوط به رای مردم؟» و سپس به نقل مستند از ایشان آمده « در اسلام به نظر مردم اعتبار داده شده است و ...(بقیه در متن)»؛ لطفاً روشن نمایید.

5 تير 1396

آقای روحانی می‌گوید: «خدا به پیمبر میگه، تو کسی نیستی که بالاسر مردم باشی و بخوای امر و نهی کنی ... «وَمَا أَنْتَ عَلَيْهِمْ بِوَكِيلٍ»، ما فکر می‌کنیم که بالاسر مردمیم و فرمان می‌دهیم، خود پیامبر و امبرالمؤمنین (ع) چنین نبودند ... ؟!

3 تير 1396

در مورد مبنای "ولایت و حکومت بر اساس نظر مردم (روحانی)"، نقدها و پاسخ‌های برخی به آن نقدها، توضیح بیشتری ارائه دهید.

31 خرداد 1396

آقای روحانی می‌گوید: «امیرالمؤمنین، مبنای ولایت و حکومت را نظر و انتخاب مردم می‎دانند»، آیا چنین است؟! (جمعی از کاربران)

28 خرداد 1396

شبهات در مورد فرمان "آتش به اختیار" در فضای مجازی / رهبر مردم را شقه شقه نمی‌کند / به خودی و غیر خودی تقسیم نمی‌کند / کینه شخصی را مبنای سیاست‌گذاری قرار نمی‌دهد و ...؟ پاسخ چیست؟ (کاربران متعدد)

23 خرداد 1396

می‌گویند: نظام پشنوانه‌ی مردمی ندارد، فقط 16 میلیون به نامزد انقلابی رأی دادند. می‌گویند: بسیاری برای مخالفت و ضدیت با نظام به آقای روحانی رأی دادند و ...! (دهم تجربی / قزوین)

16 خرداد 1396

همانطور که می‌دانیم، اصلی‌‌ترین شرط ظهور، رشد عقلانی مردم و احساس نیاز و پذیرش عموم است. آیا باتوجه به شرایط فعلی منطقه و جهان چنین احساس نیازی دیده می‌شود؟

12 خرداد 1396

آیا «اسلام» و «نظام اسلامی» هر دو یکی است؟ آیا اگر نظام اسلامی تشکیل نشود یعنی معصومین در رسالت خویش شکست خورده‌اند؟ یا اینکه هدف آنها حفظ دین حقیقی بوده است؟

4 خرداد 1396

بسیاری با اعلام نتایج آرا و برخی جوّسازی‌ها ، دل‌شکسته و حتی افسرده و مأیوس شده‌اند؟! لطفاً پاسخی تحلیلی ارائه دهید. (سؤال بسیاری از کاربران)

32 ارديبهشت 1396

اگر بگویند: چنانچه آقای روحانی ریس جمهور نشود. روابط دیپلماسی با کشور‌های غربی کم می‌شود و باعث می‌شود کسانی که خارج می‌روند با مشکل ویزا مواجه شوند، چون این افراد خرج زندگی خود را ازطریق کار در این کشور‌ها به دست می‌آورند و ...! ما چه جواب دهیم؟!

27 ارديبهشت 1396

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.