س 396- برخی معتقدند اگرقمه زدن در مصیبت امام حسین علیه‌السلام به خاطر درک درد و رنج ایشان هست؛ پس برای درک مصیبت شهادت امام حسن علیه السلام هم باید سم نوشید. (کارشناسی/ تهران)

پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات (ایکس – شبهه): بله، این جمله، کنایه‌ای در نفی قمه‌زنی، به بهانه‌ی درک مصیبت درست است، نه این که سفارشی بر عمل آن باشد.

قرار نیست برای درک هر مصیبتی، انسان همان مصیبت را به سر خودش بیاورد. فرض کنید که یک عده‌، برای درک مصیبت زلزله‌زدگان، بروند خانه و ساختمان محل کار خود را روی سر خود آوار کنند! یا برای درک مصیبت غرق شدگان، خودشان را غرق کنند!

بزرگترین و سنگین‌ترین مصیبت اهل بیت علیهم السلام، نادانی، سفاهت، بی‌بصیرتی و جهالت تمامی مردم، مسلمانان و البته شیعیانی است که ادعای پیروی نیز دارند.

امیرالمؤمنین، امام علی علیه السلام، با همین مصیبت بزرگ مواجه بودند که در جنگ‌هایی چون صفین و خوارج، کاملاً مشهود گردید؛ امام حسن مجتبی علیه السلام نیز با مصیبت بزرگ امتی سفیه، بی‌بصیرت و دیناگرا مواجه بودند که حتی فرماندهانش خود را به کیسه‌ای زر فروختند و دیگران نیز فریب نیرنگ‌ها را خوردند و معاویه لعنة الله را به جای حجة‌الله بر خود حاکم کردند، و او را خلیفة الله و خلیفة الرسول خواندند و آن به سرشان آمد که دیدیم.

حضرت امام حسین علیه السلام نیز با مصیبت عظمای بلاهت، سفاهت، بی‌بصیرتی، تنبلی، ظاهرگرایی و حماقت انبوه مسلمانان در مکه و مدینه و البته موافقان و دعوت‌کنندگان خویش در عراق مواجه شدند که به کربلا و عاشورا انجامید.

امام زمان، حضرت مهدی، عج الله تعالی فرجه الشریف نیز بزرگترین آزار را همین جهالت، حماقت و سست ایمانی مدعیان پیروی از خود بر شمردند. [البته نه این که دیگران، عاقل و بصیرند، بلکه شیعه مدعی است، پس اوست که باید همت کند و مقدمات ظهور را فراهم نماید]. ایشان فرمودند:

« قَد آذَانَا جُهَلَاءُ الشِّيعَةِ وَحُمَقَاؤُهُم وَمَن دِينُهُ جَنَاحُ البَعُوضَةِ أَرجَحُ مِنهُ » (احتجاج، ج 2، ص 474)

ترجمه: حقیقتاً که ما را آزار می‌دهند، کم خردان شیعه و احمق‌هایشان و کسی که بال پشه، از دینداری آنان محکم‌تر است.

درک مصیبت:

●- اگر چه شکافتن فرق سر، مسموم شدن جگر و بریده شدن سر، یا عطش و قطع اعضا و قتل عام اهل بیت رسول الله صلوات علیه و آله، "مصیبت" است، ولی آن که به همین مقدار بسنده کند و به جز ظواهر و پوسته را نبیند، جاهل و سفیه است و وقتی در صف پیروان قرار می‌گیرد، خودش مصیبتی بزرگ است!

●- چه کسی گفته که برای درک مصیبت اهل بیت علیهم السلام، شیعیان و محبان بروند آن بلاهایی را که دشمن بر سر امامان آورده‌اند، خودشان به نیابت از دشمنان، بر سر خودتان بیاورند؟!

●- البته که دشمنان اسلام و مسلمین و به ویژه دشمنان تشیع و شیعیان، بسیار مایلند که شیعیان با قمه، به سر خود، همسر و فرزندان خردسال خود بکوبند، تا وهن اسلام و تشیع گردد و هر کسی که می‌بیند، حالش از این وحشی‌گری به هم بخورد!

در انگلیس (لندن) و در حالی که برپایی مراسم با شکوه عزاداری یا ممنوع می‌شود و یا با کنترل و محدودیت شدید مواجه می‌گردد، همه ساله یک خیابان را خالی می‌کنند، و حتی آمبولانس و ... را نیز حاضر می‌کنند و خودشان خبرنگاران بسیاری را جمع می‌کنند، و به احمق‌های شیعه اجازه می‌دهند که آنجا جمع شده و قمه‌زنی کنند! در حالی که اگر مرغی را در خانه ذبح کنند، و یا به سگی تشر بزنند، تحت تعقیب قانونی و بازداشت پلیسی قرار می‌گیرند!

دشمنان از خودزنی و خودکشی اعتقادی، روانی، فرهنگی و جسمی مسلمانان و شیعیان لذت می‌برند، چرا که زحمت و هزینه‌ی آنان را کم می‌کنند.

●●●- پس مصیبت همین است! حالا هر کس دوست دارد مصیبت اهل بیت علیهم السلام را درک کند، بسم الله. از خودش، با بالابردن سطح شناخت، تعقل، تفکر، تأمل و نیز خودسازی و نیز دوست‌شناسی و دشمن‌شناسی (تولا و تبرا) و حضور آگاهانه، فعال، به موقع و مؤثر در میدان آغاز نماید.

 

مشارکت و هم‌افزایی (سؤال به همراه نشانی لینک پاسخ، جهت ارسال به دوستان در فضای مجازی)

برخی می‌گویند: اگر قمه‌زنی، برای درک مصیبت است، پس باید برای درک مصیبت امام حسن علیه السلام زهر نوشید؟

 

http://www.x-shobhe.com/shobhe/8862.html


 

 

http://www.x-shobhe.com