آسمان‌ - در آیه 29 سوره بقره می‌فرماید "او همانیست که هر آنچه در زمین است را برای شما خلق کرد سپس آسمان‌های هفتگانه را آفرید .." - طبق یافته‌های علمی، کائنات قابل رویت حدود 13.7 میلیارد سال پیش در اثر انفجاری موسوم به مهبانگ ایجاد شده‌اند و کره زمین حدودا 9 میلیارد سال پس از این انفجار از بقایای (خاکسترهای) ستاره های نسل اول یا دوم شکل گرفته است؛ حالا چگونه است که در آیه مذکور خلق آسمان (ها) از نظر زمانی بعد از خلق زمین ذکر گردیده؟ (فوق لیسانس)

ارسال نظر

نظرات کاربران

با سلام نکته قابل تامل اینست که بیگ بنگ در یک لحظه ودر یک محل اتفاق نیافتاده بلکه در لحظات متفاوت ودر نکات مختلف بصورت خطی ودر زمان صفر و مکان صفر بوجود امده درکل سوال من اینست در بحث فلسفی علت ومعلول و اصل عدم تسلسل مربوط به رابطه علت و معلول ایا زمان صفر و مکان صفر که در فیزیک کوانتومی به ان نوسان کوانتومی میگویند که در این شرایط میتوان از حالت خلا صفر و چگالی صفر به مقادیر زیر میکروسکوپی از نوسان انرژی از حال هیچ به مقدار ریز رفته و پس از تولید ماده ومتعاقب ان ضد ماده دوباره به حالت صفر برسد که در فرمول فریدمن به اثبات علمی واکادمیک رسیده چطور میتوان به اصل عدم تسلسل علت ومعلول یقین کرد جهانی که بینهایت منبسط و منقبض شده ودر هر بار خلقت جهان نو فرمولهای جدید فیزیکی در ان پیدا میشود سایت - اگر میلیون ها بیگ بنگ در میلیون ها لحظه و میلیون ها نقطه اتفاق افتاده باشد، لازمه اش وجود لحظات و مناطق قبل از بیگ بنگ است
خطاب به »» | 32 ارديبهشت 1394 | : این طرز ادله شده مومن ببعض و کفر ببضهم. باید در مورد موضوعی به تمام آیات قران کریم مربوط به اون موضوع استناد کرد . صرف اسناد به یه سری آیات اصلا درست نیست. آیه 7 سوره مبارکه آل عمران رو بخون برادر بعد این چنین استدلال کن. هُوَ الَّذِيَ أَنزَلَ عَلَيْكَ الْكِتَابَ مِنْهُ آيَاتٌ مُّحْكَمَاتٌ هُنَّ أُمُّ الْكِتَابِ وَأُخَرُ مُتَشَابِهَاتٌ فَأَمَّا الَّذِينَ في قُلُوبِهِمْ زَيْغٌ فَيَتَّبِعُونَ مَا تَشَابَهَ مِنْهُ ابْتِغَاء الْفِتْنَةِ وَابْتِغَاء تَأْوِيلِهِ وَمَا يَعْلَمُ تَأْوِيلَهُ إِلاَّ اللّهُ وَالرَّاسِخُونَ فِي الْعِلْمِ يَقُولُونَ آمَنَّا بِهِ كُلٌّ مِّنْ عِندِ رَبِّنَا وَمَا يَذَّكَّرُ إِلاَّ أُوْلُواْ الألْبَابِ اوست كسى كه اين كتاب [=قرآن] را بر تو فرو فرستاد پاره‏ اى از آن آيات محكم [=صريح و روشن] است آنها اساس كتابند و [پاره‏ اى] ديگر متشابهاتند [كه تاويل‏ و تفسیر پذيرند] اما كسانى كه در دلهايشان انحراف است براى فتنه جويى و طلب تاويل آن [به دلخواه خود] از متشابه آن پيروى مى‏كنند با آنكه تاويلش را جز خدا و ريشه ‏داران در دانش كسى نمى ‏داند [آنان كه] مى گويند ما بدان ايمان آورديم همه [چه محكم و چه متشابه] از جانب پروردگار ماست و جز خردمندان كسى متذكر نمى‏ شود / سوره آل عمران - آیه 7 تمام آیاتی که آوردی برای آیات محکمات نه آیات متشابه. در قران کریم بحثی داریم به نام مطلق و مقید. بحثی داریم به نام تقریب. محکمات و متشابه. ناسخ و منسوخ. در این مورد اطلاعی نداریم میایم در موردش اظهار نظر می کنیم !!! و از چیزی که بدان علم نداری ( در مرحله اعتقاد و گفتار و عمل ) پیروی مکن ، زیرا گوش و چشم و دل ، هر یک مورد سؤال قرار خواهند گرفت (سوره اسراء - آیه 36) خطاب به »» ناشناس | 3 خرداد 1394 | a2: میشه این موضوع رو به صورت علمی اثبات کنی؟؟ برادر گرامی علم میگه تا وقتی ماده هست زمان هم هست. آیا انفجار اولیه بر روی ماده اتفاق افتاده یا بر روی عدم اتفاق افتاده و بعد جرم شده؟؟!!! واقعه مهبانگ بر روی یک ماده ای اتفاق افتاده به جرم تمام کیهان و به چگالی یک توپ. پس وقتی ماده بوده زمان هم بوده. چقدر خوبه وقتی می خوایم در مورد موضوعی اظهار نظر کنیم یکم در موردش اطلاع کسب کنیم و استدلال های بی پایه و اساس ارائه ندیم.

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو