انسان باید در خلوت و تنهایی خودش چه برنامه‌هایی داشته باشه که به خدا نزدیک‌تر بشه، تا خلوت و تنهایی‌اش مفیدتر واقع شود؟

3 خرداد 1396

در خصوص نقش اعداد در اجابت شدن دعا و ذکر، راهنمائی فرمائید. در فضای مجازی، اذکار و اعدادی را برای حوایج درج می‌کنند. آیا خداوند متعال، به این اعداد می‌نگرد؟! (لیسانس / نوشهر)

30 فروردين 1396

در دعای امام سجاد علیه السلام برای مرزداران، «معرفت، علم و بصیرت» جداگانه درخواست شده است؟ امام با هر کدام چه درخواست جداگانه‌ای دارند؟ (حوزوی)

21 اسفند 1395

تلقین و انرژی مثبت و تضویر ذهتی از موفقیت و قانون و جذب و این موارد شنیدم در مورد دعا کردن هم اطلاعاتی دارم ولی همیشه برام سوال بود که چطور میشه بین این دو مورد یه ارتباطی برقرار کرد به طوری که بشه از هردو به نحو مناسب استفاده کرد در این مورد هرچقدر در اینترنت که گشتم چیزی پیدا نکردم ...؟ (ریاضی / اهواز)

12 اسفند 1395

برای حاجتمان، گاهی آسمانی دعا کنیم و گاهی زمینی – ذکر "سبحان الله"، کلید حل مشکلات است

19 بهمن 1395

در تفسیر آیه‌ای خواندم که اخلاص یا یقین. یعنی هیچ چیزی از دیگران درخواست نکردن و فقط ازخداوند متعال درخواست نمودن. حال آیا اگر نیاز به وام، یا اشتغال داشته باشیم که مسلتزم درخواست از دیگران است، نباید بخواهیم؟ (لیسانس روانشناسی)

12 بهمن 1395

در مسئله شرور می‌گوییم: «خداوند به این علت از شرّ جلوگیری نمی‌کند که با اختیار منافات دارد»، اما باز دعا می‌کنیم که خداوند در مسائلی تغییر ایجاد نماید؟ (دانشجوی کامپیوتر / شیراز)

10 بهمن 1395

آیا این ختم‌های 40 روزه که برای کار یا ازدواج است درست است؟ اگر درست نیست چرا در مجالس روضه از طرف مداح ها به خصوص در مجالس زنانه بسیار توصیه می‌شود؟!

19 دى 1395

ذکر - آیا ذکرهایی که هر روز تکرار می‌شود - برای مثال «هفته‌ای یک روز "لااله الا الله" را به تعداد ۵۰۰ بار تسبیح بگویم» - آیا این هم باید زیر نظر استاد باشد، یا بلا مانع است؟ (رشت)

15 دى 1395

چرا در زیارت عاشورا صریحاً اسمی از اولی و دومی و سومی آورده نشده است؟ ایا این نشان از تقیه است؟ (لیسانس، اصفهان)

22 آذر 1395

مگر نباید دعای حجت خدا همیشه مستجاب باشد؟ پس چرا بخشی از دعای امام سجاد علیه السلام (مثل دعای 27 صحیفه سجادیه) مربوط به نفرین دشمنان اسلام تا کنون مستجاب نبوده است؟ (مهندسی شیمی)

23 آبان 1395

می‌گویند این نذری‌ها و تبرک کردن به پرچم امام حسین (ع) و اهل بیت چگونه می‌تواند انسان را به حاجتش برساند؟ می‌گویند اینها تاثیری نداره و بهتره که نذر برای فقرا باشه و می‌گویند خارجی‌ها که اهل بیت (ع) ندارند، با دعا و چیزهای دیگری هم شفا می‌گیرند. پس نباید اینگونه توسلات رو داشت.

20 مهر 1395

چرا باید هر چیزی که از خدا می‌خواهیم، همراه با اشک و ناراحتی و غصه باشه؟ چرا بیشتر در روضه‌ها از مردم خواسته میشه که حاجات خودشون رو در نظر بگیرند؟ آیا خدا بنده‌ی خودشو در حال گریه کردن بیشتر دوست داره؟ (لیسانس مکانیک / تهران)

31 شهريور 1395

با یک وهابی از شهرمون مناظره کردم. گفت: ماکه نمی‌خواهیم خلیفه رو بپرستیم. خدا گفته بر من توکل کنید. اما شیعیان و‌قتی بلند میشن یاعلی میگن و قتی چیز سنگینی رو بلند میکنن میگن یا ابوالفضل. و این همش شرک بخدا هست. بعد گفت ما بر خدا توکل می‌کنیم و شما شیعیان از یک انسان مرده! درست است صالح است اما مرده است شما چطور از اون می‌طلبید. (سوم تجربی / سوسنگرد)

29 شهريور 1395

در صحیفه سجادیه (ع)، دعای سی و هفتم، می‌فرمایند (آن بنده عاصی در اولین مرتبه که گناه کرد بر تمام عقاب وانتقامی که برای همه خلق مهیا کردی مستحق بود)؛ من هر چه فکر کردم متوجه این معنا نشدم که چگونه می‌شود عقاب گناه یک فرد برابر عقاب مهیا شده برای همه خلق شود؟ (مهندسی کشاورزی / پاکدشت)

26 شهريور 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.