چطور میشه همه چیز رو از خدا بخواهیم؟ مثلا من اگه من بیکار باشم بخوام سر یه کاری برم که خوب باشه مثلا تو شرکت‌های معتبر، نمی‌دونم چرا نمی‌تونم از خدا بخوام؛ همش بیشتر دنبال یه شخص مهم هستم که بتونه ببرم سز کار. از خدا خواستن انگار برام حالت شوخی داره. چه کنم که به یقین برسم؟! (دیپلم ریاضی)

9 آبان 1396

آیا این مطلب که کسی که زیارت عاشورا بخواند، ثواب زوار امام حسین را دارد و امام حسین برای او دعا می‌کند و دعای فرد خواننده مستجاب است، صحیح و مستند است؟ هر روز زیارت عاشورا می‌خوانم، ولی لطفا به سوالم پاسخ دهید تا بیشتر ترغیب شوم. (لیسانس / تهران)

26 شهريور 1396

آیا اهل بیت علیهم السلام که خودمنشا فیوضات هستند، هیچ نیازی به هدایای معنوی ما مثل قرائت قرآن، صلوات نثار روح شریف‌شان دارند؟ پس هدایای معنوی ما چه نقشی در ترفیع مقام آن بزرگواران دارد؟ باتوجه به اینکه آن حضرات خودشان انسان کامل هستند.

28 مرداد 1396

امامی که خود محتاج است و من باید برای سلامتی او دعا کنم و صدقه دهم‌، چگونه می‎تواند شفیع ما باشد و حاجات بنده را بر آورده کند؟ اگر من صدقه ندهم، خدا او را بیمار می‌کند؟!

13 مرداد 1396

انسان باید در خلوت و تنهایی خودش چه برنامه‌هایی داشته باشه که به خدا نزدیک‌تر بشه، تا خلوت و تنهایی‌اش مفیدتر واقع شود؟

3 خرداد 1396

در خصوص نقش اعداد در اجابت شدن دعا و ذکر، راهنمائی فرمائید. در فضای مجازی، اذکار و اعدادی را برای حوایج درج می‌کنند. آیا خداوند متعال، به این اعداد می‌نگرد؟! (لیسانس / نوشهر)

30 فروردين 1396

در دعای امام سجاد علیه السلام برای مرزداران، «معرفت، علم و بصیرت» جداگانه درخواست شده است؟ امام با هر کدام چه درخواست جداگانه‌ای دارند؟ (حوزوی)

21 اسفند 1395

تلقین و انرژی مثبت و تضویر ذهتی از موفقیت و قانون و جذب و این موارد شنیدم در مورد دعا کردن هم اطلاعاتی دارم ولی همیشه برام سوال بود که چطور میشه بین این دو مورد یه ارتباطی برقرار کرد به طوری که بشه از هردو به نحو مناسب استفاده کرد در این مورد هرچقدر در اینترنت که گشتم چیزی پیدا نکردم ...؟ (ریاضی / اهواز)

12 اسفند 1395

برای حاجتمان، گاهی آسمانی دعا کنیم و گاهی زمینی – ذکر "سبحان الله"، کلید حل مشکلات است

19 بهمن 1395

در تفسیر آیه‌ای خواندم که اخلاص یا یقین. یعنی هیچ چیزی از دیگران درخواست نکردن و فقط ازخداوند متعال درخواست نمودن. حال آیا اگر نیاز به وام، یا اشتغال داشته باشیم که مسلتزم درخواست از دیگران است، نباید بخواهیم؟ (لیسانس روانشناسی)

12 بهمن 1395

در مسئله شرور می‌گوییم: «خداوند به این علت از شرّ جلوگیری نمی‌کند که با اختیار منافات دارد»، اما باز دعا می‌کنیم که خداوند در مسائلی تغییر ایجاد نماید؟ (دانشجوی کامپیوتر / شیراز)

10 بهمن 1395

آیا این ختم‌های 40 روزه که برای کار یا ازدواج است درست است؟ اگر درست نیست چرا در مجالس روضه از طرف مداح ها به خصوص در مجالس زنانه بسیار توصیه می‌شود؟!

19 دى 1395

چرا در زیارت عاشورا صریحاً اسمی از اولی و دومی و سومی آورده نشده است؟ ایا این نشان از تقیه است؟ (لیسانس، اصفهان)

22 آذر 1395

مگر نباید دعای حجت خدا همیشه مستجاب باشد؟ پس چرا بخشی از دعای امام سجاد علیه السلام (مثل دعای 27 صحیفه سجادیه) مربوط به نفرین دشمنان اسلام تا کنون مستجاب نبوده است؟ (مهندسی شیمی)

23 آبان 1395

می‌گویند این نذری‌ها و تبرک کردن به پرچم امام حسین (ع) و اهل بیت چگونه می‌تواند انسان را به حاجتش برساند؟ می‌گویند اینها تاثیری نداره و بهتره که نذر برای فقرا باشه و می‌گویند خارجی‌ها که اهل بیت (ع) ندارند، با دعا و چیزهای دیگری هم شفا می‌گیرند. پس نباید اینگونه توسلات رو داشت.

20 مهر 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.