آیا نگاه کردن به عکس جماع در اینترنت اشکال دارد؟ - آیا نگاه کردن به عکس‌های برهنه یا نیمه‌ برهنه در اینترنت اشکال دارد؟ (تکرار به دلیل تقاضا)

ارسال نظر

نظرات کاربران

امام صادق علیه السلام می‌فرمایند: « نـگاه [شهوت آلود] ، تیـــری مسموم از تیرهای شیـطان است و چه بسا نگاه شهــوت آلودی که حســرتی طـــــولانی بر جای مــی‌ گذارد» کمی به این حدیث توجه و فکر کنیم. چنین نگاهی توسط امام معصوم به تیر مسموم شیطان تشبیه شده. شیطان که دشمن آشکار و قسم خورده انسان است. تیر مسموم هم اگر به کسی اصابت کند طبیعتا مرگ را در پی دارد. چشم یکی از دروازه های وجود انسان است که وسیله ارتباط او با جهان خارج و وسیله شناخت انسان است از آنچه در خارج اوست. آنچه از طریق چشم وارد باطن انسان می شود آثاری بر آن (باطن) مترتب می کند. شاید بتوان با یک مثال به فهم بیشتر موضوع کمک کرد. دیدن یک صحنه غم انگیز هر چند ربطی هم به خود انسان نداشته باشد اما احساسات ما را تحریک می کند روی روان و بدن فیزیکی ما تاثیر می گذارد و این تاثیر هر چند خودمان متوجه نباشیم همراه ما خواهد بود و بسیاری از پیش فرض های ما را در موقعیت های مشابه احتمالی شکل خواهد داد و چه بسا مبنای تصمیم گیری هم باشد. آنچه از طریق چشم هاو گوش ها به درون ما راه یابد درون ما را لمس می کند دقیقا مشابه زمانی که ما از طریق پوست انگشتانمان شیئی را لمس می کنیم. حال تصور کنید آنچه با دست لمس می کنیم شیئی ناپاک و آلوده، بد بو و کریه المنظر باشد. دستمان به آن آغشته می شود. باید آن را بشوییم چون تبعات این تماس منجر به آلودگی ما شده است. این دقیقا همان اتفاقی است که برای ما می افتد وقتی به صحنه ای نگاه می کنیم که در آن گناهی رخ می دهد یا مربوط به حریم خصوصی شخص دیگری است. زنا برای لذت گناه آلود رخ داده و کسی که به آن نگاه می کند (حد اقل در قسمت نگاه کردن) در این گناه مشارکت کرده است. درون خود را به ناپاکی آلوده کرده و به همان میزان ناپاکی از خداوند دور می شود. تیر سمی به او اصابت کرده و خیال شیطان از بابت او راحت خواهد بود. چرا که یک گناه اگر با غفلت همراه باشد و انسان بعد از آن متذکر نشود و استغفار نکند منجر به گناه های بیشتر می شود و انسان را در بر می گیرد و وقتی گناه تکرار شود و انسان را احاطه کند دیگر امیدی به نجات او نیست. اگر انسان اندکی به تبعات آنچه در اثر این نگاه بی مورد که نتیجه همدستی نفس اماره با وسوسه شیطان است فکر کند آیا باطن خود را به آن آلوده خواهد ساخت؟ خانه ها همه در دارند و کسی که می خواهد وارد حریم خانه کس دیگری بشود باید ابتدا دق الباب کرده اجازه بگیرد. چرا ما در خانه باطن خود را باز بگذاریم تا هر مهمان ناخوانده ای از طریق فیس بوک و ماهواره و ... که راه خود را بدون اجازه به خانه های ما باز کرده اند هر آلودگی را به آن وارد کند؟ چرا باید به چهره کسانی نگاه کنیم که برای شهرت و پول و جلب توجه روح خود را به شیاطین انس و جن فروخته اند؟ و به این وسیله تبعات باطنی برای ما ایجاد شود که پاک کردن و زدودن آن اگر نه غیر ممکن ولی بسیار سخت است و منجر به سقوط روح انسانی خواهد شد و نهاد پاک انسانی ما را آلوده خواهد کرد؟ آیا بهتر نیست به صحنه هایی بنگریم که به تعالی روحی ما کمک می کنند؟ مگر ما در این دنیا چقدر وقت داریم که به بیهوده و گناه بگذرانیم؟
تشکر
مطالبتون عالي بود
با سلام وخسته نباشید نظرات را خواندم ومیخواهم به تمام جوانان وحتی علاقه مندان بگویم برادران وخواهران اولاً اسلام دینی شیرین وجذاب است وخداوندی که من میشناسم هرگز سخت گیر نیست اما مسئله مهم این است که خدا وند تو را از خودت بیشتر میشناسد وبیشتر هم دوستت دارد وآنچه برای تو نیاز است را بهتر از تو میداند ومن در یکی از سوره های قران خواندم که نوشته بود ما برای شما در این دنیا هوریهایی قرار داده ایم که در زیبایی نظیر ندارند وکاخهایی آفریده ایم که در بزرگی وعظمت نمونه اند ، وبر اساس تحقیقات شخصی وتجربیاتم این را هم درک کرده ام که خداوند بهشت وآنچه در اوست را پاداش کارهای سخت که در توان تو نباشد قرار نداده مثلاً امکان دارد تو در یک مکان با سلام کردن دنیایی را در اخرت صاحب گردی ویا با 15 دقیه خواندن یک دعا صاحب قسمتی از بهشت شوی ویا از جهنم برهایی اما صحبتم اینجاست که ما بهشت ونعمتهای آن را در مقابل چه قیمتی از دست میدهیم در حالی که میدانیم اگر تمام کاخها وآپارتمانهای چندین طبقه هم برای ما باشد که برای بدست آوردنش سختیهای فراوان باید کشید در عرض یک چشم به هم زدن از دست خواهند رفت وجز حسرت وسوخت دل برای ما چیزی نخواهد ماند اما یک حرف کوچکئ با دوستانی دارم که افسار دنیا بدست اوناست شما به حق بدانید افسار اخرت دست شما نخواهد بود واین اسب رانی شما جز چند صباحی نخواهد بود ومن این را نه از روی تحقیق وبلکه از روی ایمان ومشاهده میگویم وروزی به همه ما در بدو ورود به آخرت نشان داده خواهد شد که همه ماادمها مرغ باغ ملکوتیم نییم از عالم خاک فقط دوسه روزی قفسی ساخته اند از جسم مان ودر آن زمان حسرت سوزشش بیشتر از هر آتشی خواهد بود که این از مغز شروع به سوختن میکند آن از گوشت
راه های کنترل و روش های کم کردن و از بین بردن قوای شهوت و تمایلات جنسی زناشویی برای جوانان مجرد: باید دانست زمانی که خداوند شهوت و تمایلات زناشویی را برای بقای نسل در وجود انسان قرار داد و برای کنترل و ارضای آن ازدواج دائم را قرار داد و به آن سفارش بسیار نمود و هنگامی که شرایط برای ازدواج دائم فراهم نبود، برای اینکه ایمان و پاکدامنی انسان لطمه نخورد، ازدواج موقت را مقرر فرمود. البته با رعایت شرایطش که در اسلام بیان شده است. اما اگر در کل شرایط برای ازدواج فراهم نبود باید چه کار کرد؟! چگونه باید از ایمان و پاکدامنی خود مراقبت نمود؟! باید دانست اگر کسی حقیقتا و از سر اخلاص بخواهد خود را حفظ کند خداوند نیز او را یاری خواهد کرد. البته برای این کار ما دستورات عملی هم در دین داریم که در اینجا با استفاده از بعضی روایات و دستورات بزرگان دین به برخی از شیوه های کنترل شهوت اشاره می نماییم: - روزه گرفتن و در صورت عدم امکان آن، کم غذا خوردن بطوری که روزی بیشتر از دو وعده غذایی نخوردن. - نخوردن غذا های تحریک کننده مانند: پیاز، خرما، تخم مرغ،غذاهای چرب یا پروتیینی با کالری بالا و... - خوردن موادی که شهوت را کم می کنند، مانند: آبلیمو، کافور، سرکه(که مالیدن آن به بدن هم موثر است) و... - کنترل چشم و نگاه نکردن به نامحرم و ندیدن صحنه های حرام یا تحریک کننده، مانند: فیلم ، عکس و... این مورد بسیار مهم است زیرا انسان اگر ورودی های خود را یعنی چشم و گوش را کنترل کند و اجازه ندهد بدی ها و گناهان وارد وجودش شوند، آنگاه خروجی هایش یعنی اعمال ، رفتار و... هم خوب و درست می شوند. و از گناهان فرسنگ ها فاصله می گیریم. زدست دیده و دل هر دو فریاد --- که هرچه دیده بیند دل کند یاد. - از بین نبردن و نتراشیدن موهای زائد بدن چون باعث تضعیف قوای جنسی می شود. - دوری کردن از خوردن غذاها و لقمه های حرام و استفاده از غذای حلال و پاک. - در حالت جنب نبودن و داشتن وضو و با وضو بودن که باعث ایمن و دور شدن از وسوسه شیاطین می شود. - ورزش کردن و تحرک بدنی برای سوزاندن کالری های انباشته شده و اضافه بدن و دوری از تنبلی و تن پروری. - مشغول کردن فکر و اندیشه خود به کار و فعالیت و دوری از بیکاری و آزاد گذاشتن و رها کردن فکر و اندیشه به سمت افکار و تخیلات نادرست. - تنها و دمر(به شکم) نخوابیدن. - زیاد استغفار کردن.
فقط متشکرم
واقعا عالی
خدا خیرتون بده.
عالی بود

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو