می‌گویند دین چیزی غیر از سه اصل گفتار، رفتار و پندار نیک نیست. لطفا توضیح دهید افرادی که مدعی و معتقد به این دیدگاه هستند، چه کمبود‌هایی از منظر اعتقادی، رفتاری و غیره نسبت به مسلمانان دارند.

ارسال نظر

نظرات کاربران

ای ول به این پاسخ
برادران و بزرگواران تمامی تلاشتان را نه برای پاسخ به شایعات بلکه برای زیر سوال بردن عقاید سایرین بکار می برید و این ریشه در ضعف علمی و فقهی توامان دارد !!! در نتیجه کمکی به استحکام حبل متین نمیکنید و دینداران را در دریای متلاطمی رها میکنید که خوراک های رنگارنگتری از پاسخ های بدون سر و ته شما انتظارشان را می کشد !!! فقط نکته 1 و 2 را بررسی می کنم که متوجه شوید اوضاع پاسخهایتان چقدر فاجعه است : 1. وقتی می گوییم نماز ستون دین است و پیامبر بارها از پاکیزگی و سایر مسائل بعنوان نیمی از دین یاد می کنند مثلا با 4 روز نماز نخواندن از دین خارج می شویم یا با حمام نرفتن نصف دینمان بر باد می رود ؟ تحلیل هر چیزی در این حد سطحی و نازل موجب تخریب وجهه خودمان نیز می شود !!! باعث میشوید که منتقدان نیز از همین شیوه تحلیل سطحی به دین اسیب برسانند پس اگر جواب را نمی دانید زور نزنید ! لطفا !!! 2.تحلیل واژه "نیک" در دید پیروان این نظریه دقیقا مشابه تحلیل "اخلاق" در اعصار مختلف است که دینداران اخلاق را ثابت دانسته و تعریف ثابت و جاذمی از آن ارائه می نمایند ولی فلاسفه جور دیگری به تحلیلش می پردازند ! "نیک" بودن و زیستن هر روز و هر دوره تفسیری جداگانه دارد اگر هم نداشته باشد باید با توجه به "اخلاق" آن را جاذم و ثابت و بر پایه همان ریشه ی اصلی "نیکی" تحلیل کنیم !!! نکته : برای اثبات ادعای خودت نیازی نیست عقاید طرفت رو بمب باران کنی و بهش بی احترامی بکنی !!! سوال رو هم با سوال جواب نمیدن ! احمدی نژاد بد فرهنگی رو توی اذهان کسایی مثه شما که ادعای سواد دارن و بی سوادن جا انداخت !!! سایت - عزیز دل برادر، شما که فقط شعار دادید. این همه بحث راجع به مشخص شدن تعاریف کردیم، این همه بحث راجع به همین مباحث در معارف اسلامی کردیم، شما با یک شعار همه را رد می کنی؟! عجب
برادر بزرگوار شعار اونایی هست که شما نوشتی !!! بنده مستدل بحث کردم که این طرز برخورد با عقاید دیگران نه در اسلام نه در هیچ دین مبینی توصیه نشده و البته این سبک گفتار هم اشاره کردم الگو برداری شده از کدام بزرگوار هست !!! اگر حقیقت گویی شعار هست من این اتهام رو قبول میکنم اما باز هم می گم که عاقلان دانند !!! مردم این مملکت خیلی با شعور تر هستن که بتونن پاسخ های شما رو که گرته برداری ضعیفی از کتب بینش و دینی راهنمایی و دبیرستان هست بپذیرند !!! اول خودتان رو اصلاح کنید جامعه خود به خود اصلاح خواهد شد . و من الله توفیق اخوی سایت - چشم اخوی، سعی می کنیم که خودمان را اصلاح کنیم، اما مطلب مبسوط تحلیلی به اضافه نمونه هایی از آیات قرآنی نوشته شده، بعد شما می گویید: این چه سبک برخورد است؟ مگر ما برخورد داریم؟ چرا تا کسی از مطلبی خوشش نمی آید، سریع مثل فیلم هندی، موضوع را احساسی کرده می گویند: چرا تند گفتی؟ چرا اینطوری جواب دادی؟ این چه طرز برخورد است؟ برو خودت را اصلاح کن و ... - آیا هیچ کدام از این نصایح شما که البته به جان می خریم، اثری در بحث دارد؟

سوالات و شبهات موضوعی و مناسبتی

img25

شبهات در خصوصامیرالمومنین

مشاهده بیشتر
امیرالمومنین

ولایت ، امامت، غدیر

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام حسین

مشاهده بیشتر
امام حسین

کربلا ، محرم ، عزاداری

آرشیو
img25

شبهات در خصوصامام مهدی

مشاهده بیشتر
امام مهدی

غیبت ، قیام ، انتظار

آرشیو