برای دیدن امام زمان علیه السلام چه کنیم؟ معیار دیدن چیست؟ آیا فقط باید مثل آیت الله بهجت (ره) شد؟ آیا چهل روز دعای عهد؟ خلاصه چه کنیم که ایشان را ببنیم و ایشان ما را تحت تربیت خود قرار دهند؟! (دیپلم تجربی / کرمانشاه)

11 بهمن 1395

چگونه امام زمان (عج) که در یک مکان هستند، می‌توانند همزمان به اعمال و رفتار انسان‌ها ناظر باشند؟ آیا امام زمان (عج) از رفتارهای بد و زشت غیر شیعیان و غیر مسلمانان نیز ناراحت می‌شوند و یا فقط از اعمال و رفتار بد شیعیان ناراحت می‌شوند و برایشان دعا می‌کنند؟

15 دى 1395

مقام معظم رهبری - انتظار فرج، حکومت جهانی‌، بزرگترین وظیفه منتظران

11 دى 1395

جشن و تبریک تاجگذاری امام زمان علیه السلام یعنی چه؟! دست کم از مجلس و رسانه‌ی ملی انتظار می‌رود که عوامی را نشر ندهند، بلکه بر دانش و بینش بیافزایند.

20 آذر 1395

پرچم امام زمان چگونه است؟ چه علامت یا شعاری دارد؟ (اول متوسطه / اصفهان)

14 آذر 1395

حدیثی بیاورید دال بر اینکه برای ایجاد مقدمات ظهور باید حتما حکومت تشکیل داد - دلیل روایی بیاورید که ائمه اطهار فرموده باشند که در زمان غیبت مولا صاحب الزمان شما شیعیان برای اجرای حدود و احکام حکومت تشکیل داده که قدرت در دستتان باشد - سوم اینکه دلیل بیاورید که در طول این هزار و اندی سال پس از غیبت، بخاطر اینکه حکومتی اسلامی نبوده احکام معطل مانده و اجرا نشده‌اند .لطفا هر سه سوال را با سند و دلیل جواب بدهید.

2 آذر 1395

چرا حضرت مهدی علیه السلام، به رغم برخوردای از کمال علم، اقدامی برای رفع مشکلات و رفع بیماری‌های ناعلاج نمی‌نمایند؟! (لیسانس صنایع)

2 آذر 1395

در توقیعی از امام زمان علیه السلام تصریح شده که هر کس قبل از خروج سفیانی، ادعای مشاهده کند، دروغگو و افترا زننده است؛ حال آن که اخبار بسیاری از مشاهده‌ی بزرگان و سایرین آمده است؟!

15 آبان 1395

خداوند در قرآن (آیات یک و دو در سوره حج) زلزله قیامت را بیان می‌نماید و می‌فرماید «عذاب خداوند شدید است»؛ و از طرفی مگر زمین را بندگان صالح خداوند به ارث نمی‌برند و حکومت بر زمین برای آنان نمی‌شود؟ پس چرا عذاب‌؟ چه طور این دو مطلب قابل جمع می‌باشد؟ (دکترا)

24 مهر 1395

لطفا توضیح دهید که استناد ننوشیدن آب توسط حضرت اباالفضل علیه السلام در کنار شریعه فرات چیست؟ (دیپلم تجربی / تهران)

21 مهر 1395

با توجه به فراوانی سؤالات و شبهات علیه امام زمان (ع)، آیا در این پایگاه مجموعه‌ای وجود دارد که بتوان در قالب یک جزوه یا لوح فشرده در این موضوع، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان قرار داد؟ (تهران)

10 خرداد 1395

می‌گویند: چون اعتقاد به منجی و انتظار او در میان تمامی ادیان و اقوام و ملت‌ها وجود دارد، پس "مهدویت" موضوعیت ندارد، و البته ملت‌های عقب افتاده‌تر و ساده‌تر که کاری از دست‌شان بر نمی‌آید، بیشتر معتقدند.

10 خرداد 1395

می‌خواستم بدونم اگه طبق روايات خداوند هيچگاه اهل زمين را از حجت خود بی‌بهره نمی‌گذارد، پس چرا در حال حاضر از وجود امام زمان بی‌بهره‌ايم؟ وقتی امام زمان نيست تا به شبهات پاسخ بده و اين همه اختلاف نظر در مورد مسايل مختلف رو حل کنه بودن و نبودنش با اين شرايط چه فايده‌ای داره؟ احتمالا ميگيد آزمايش الهی هست پس اين يعنی خداوند دوست داره بنده‌هاش رو گمراه کنه؟

9 خرداد 1395

حجت‌الاسلام میرباقری: نکاتی قابل ملاحظه درباره انتظار فرج و پدیده ظهور

2 خرداد 1395

اهل تسنن - می‌دانیم در کتاب‌های برادران اهل سنت مانند صحاح سته، بابی وجود دارد به نام «مهدی» که بیان می‌کند حضرت امام حسن عسکری فرزند داشته و مهدی موعود متولد شده است. یا احادیث بسیاری از کتب اهل سنت درباره فضیلت امام علی علیه السلام یا ائمه دیگر وجود دارد. با این حال چرا اهل تسنن شیعه نمی شوند یا حتی گرایش پیدا نمی‌کنند؟ یا چرا افکاری مانند وهابیت ظهور می‌کند؟ ... پس واقعا دلیل سنی بودن آنها چیست؟

9 ارديبهشت 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.