آیا اهل بیت علیهم السلام که خودمنشا فیوضات هستند، هیچ نیازی به هدایای معنوی ما مثل قرائت قرآن، صلوات نثار روح شریف‌شان دارند؟ پس هدایای معنوی ما چه نقشی در ترفیع مقام آن بزرگواران دارد؟ باتوجه به اینکه آن حضرات خودشان انسان کامل هستند.

28 مرداد 1396

امامی که خود محتاج است و من باید برای سلامتی او دعا کنم و صدقه دهم‌، چگونه می‎تواند شفیع ما باشد و حاجات بنده را بر آورده کند؟ اگر من صدقه ندهم، خدا او را بیمار می‌کند؟!

13 مرداد 1396

آیا اگر بگوییم هیچ کس با امام زمان (ع) ارتباط برقرار نمی‌کند، سبب بی‌ایمانی نمی‌شود؟ چرا ارتباط ایشان با بسیاری مخفی است؟ آیا چنین نیست که امام زمان (ع) باید با مردم در ارتباط باشند؟

29 خرداد 1396

چرا با وجود این همه تحقیر مسلمانان و امت واحده پیامبر و مورد ظلم بی‌مانند قرار گرفتن این امت و به خصوص ما مردم ایران‌، بعد از این همه مجاهدت و تلاش و اثبات ثابت قدمی در راه خدا‌، ظهور حضرت مهدی (ع) را نمی‌بینیم؟! آیا ما با این همه تحمل سختی لایق لطف خدا نیستیم؟ هرچه بیشتر در راه خدا قدم برمی‌داریم، مردم ما به جای دیدن امدادهای غیبی خدا‌، بدبختبی و تنگ دستی نصیبشان می‌شود‌، پس امدادهای خدا کجا رفتند؟! شما الآن در دنیا نظر مردم جهان را نسبت به ایران ببینید‌! . شما الآن مردم خود ما را ببینید، مردم دیگر به اعتقادات خودشان به خاطر منزوی شدن ایران و مشکلاتی که دارند‌، شک پیدا کردند‌. این چه سرانجامی برای مردم ماست‌؟ (مهندسی نرم‌افزار)

23 اسفند 1395

برای دیدن امام زمان علیه السلام چه کنیم؟ معیار دیدن چیست؟ آیا فقط باید مثل آیت الله بهجت (ره) شد؟ آیا چهل روز دعای عهد؟ خلاصه چه کنیم که ایشان را ببنیم و ایشان ما را تحت تربیت خود قرار دهند؟! (دیپلم تجربی / کرمانشاه)

11 بهمن 1395

چگونه امام زمان (عج) که در یک مکان هستند، می‌توانند همزمان به اعمال و رفتار انسان‌ها ناظر باشند؟ آیا امام زمان (عج) از رفتارهای بد و زشت غیر شیعیان و غیر مسلمانان نیز ناراحت می‌شوند و یا فقط از اعمال و رفتار بد شیعیان ناراحت می‌شوند و برایشان دعا می‌کنند؟

15 دى 1395

مقام معظم رهبری - انتظار فرج، حکومت جهانی‌، بزرگترین وظیفه منتظران

11 دى 1395

جشن و تبریک تاجگذاری امام زمان علیه السلام یعنی چه؟! دست کم از مجلس و رسانه‌ی ملی انتظار می‌رود که عوامی را نشر ندهند، بلکه بر دانش و بینش بیافزایند.

20 آذر 1395

پرچم امام زمان چگونه است؟ چه علامت یا شعاری دارد؟ (اول متوسطه / اصفهان)

14 آذر 1395

حدیثی بیاورید دال بر اینکه برای ایجاد مقدمات ظهور باید حتما حکومت تشکیل داد - دلیل روایی بیاورید که ائمه اطهار فرموده باشند که در زمان غیبت مولا صاحب الزمان شما شیعیان برای اجرای حدود و احکام حکومت تشکیل داده که قدرت در دستتان باشد - سوم اینکه دلیل بیاورید که در طول این هزار و اندی سال پس از غیبت، بخاطر اینکه حکومتی اسلامی نبوده احکام معطل مانده و اجرا نشده‌اند .لطفا هر سه سوال را با سند و دلیل جواب بدهید.

2 آذر 1395

چرا حضرت مهدی علیه السلام، به رغم برخوردای از کمال علم، اقدامی برای رفع مشکلات و رفع بیماری‌های ناعلاج نمی‌نمایند؟! (لیسانس صنایع)

2 آذر 1395

در توقیعی از امام زمان علیه السلام تصریح شده که هر کس قبل از خروج سفیانی، ادعای مشاهده کند، دروغگو و افترا زننده است؛ حال آن که اخبار بسیاری از مشاهده‌ی بزرگان و سایرین آمده است؟!

15 آبان 1395

خداوند در قرآن (آیات یک و دو در سوره حج) زلزله قیامت را بیان می‌نماید و می‌فرماید «عذاب خداوند شدید است»؛ و از طرفی مگر زمین را بندگان صالح خداوند به ارث نمی‌برند و حکومت بر زمین برای آنان نمی‌شود؟ پس چرا عذاب‌؟ چه طور این دو مطلب قابل جمع می‌باشد؟ (دکترا)

24 مهر 1395

لطفا توضیح دهید که استناد ننوشیدن آب توسط حضرت اباالفضل علیه السلام در کنار شریعه فرات چیست؟ (دیپلم تجربی / تهران)

21 مهر 1395

با توجه به فراوانی سؤالات و شبهات علیه امام زمان (ع)، آیا در این پایگاه مجموعه‌ای وجود دارد که بتوان در قالب یک جزوه یا لوح فشرده در این موضوع، اطلاعاتی را در اختیار علاقمندان قرار داد؟ (تهران)

10 خرداد 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.