اهل سنت، با استناد به اینکه پیامبر فردی معصوم می‌باشد و از باطن افراد مطلع است، بر این باورند که اگر سه خلیفه اول مسلمین افرادی بودند که بعدا خلافت را غصب می‌کردند، پیامبر آنها را از جانب خود طرد می‌کرد، پاسخ شما به این مورد چیست؟ (لیسانس)

16 مهر 1396

«علی مولود کعبه»، خطاست، اما فقط یک خطای لفظی و انشایی نیست، بلکه وارونه کردن هدفدار یک حقیقت است!

22 فروردين 1396

آیا احادیثی که درباره ثواب زیارت امامان می‌باشد، مبالغه و برای بازار گرمی و بیشتر ترغیب نمودن مردم نیست؟ اگر این گونه است که خلاف اخلاق است؟ کدام عقل سلیم می‌پذیرد یک بار زیارت امام رضا 1000حج ثواب دارد. پس با این تفاسیر دیگر رفتن به حج و خانه خدا ارزشی ندارد. مگر می‌شود زوار امام حسین و امام رضا (ع) از زوار خانه خدا بالاتر باشند. متاسفانه ما شیعیان اغراق و مبالغه می‌کنیم. یا غلو را به حدی رسانده‌اند که می‌گویند گناهان آینده هم بخشیده می‌شود؟!

13 فروردين 1396

امامان کِی و چگونه امتحان شدند و به امامت رسیدند؟ در زیارت حضرت زهرا سلام الله علیها می‌خوانیم: سلام برکسی که قبل ازاینکه دنیا بیاد امتحان شدند؟ (بسیاری از کاربران)

25 اسفند 1395

آیا مرتبه‌ی پیامبران اولوالعزم از چهارده معصوم بالاتر است؟ (گاهی این سؤال چنین مطرح می‌شود که آیا پیامبران اولی العزم بالاترند یا امامان علیهم السلام؟)

28 بهمن 1395

در آیات 11 و 12 سوره‌ی حجرات گفته از یکدیگر عیب جویی نکنید و یکدیگر را با القاب زشت صدا نکنید. ولی حضرت علی (ع) در خطبه‌ی 69 نهج البلاغه هردوی این کار‌ها رو کرده (شاید هم نکرده). حالا من می‌خواستم ببینم سخن قرآن رو نقض کرده؟ اگه نقض کرده باشه دیگه معصوم نیست. ممنون می‌شوم پاسخ این شبهه را بدهید.

18 بهمن 1395

چرا امامت موروثی است؟ (آیا مطمئن هستید که امامت موروثی است و حال می‌پرسید: "چرا"؟)

2 بهمن 1395

اهل سنت هستم، اما نمی‌خواهم تقلید کور داشت باشم. با مطالعه منابع اهل سنت، مسئله "حقانیت خلافت حضرت علی ع" تقریباً برایم مسجل گردید، اما شما می‌گویید که بقیه مرتد شدند، ظالم و غاصب بودند و ...، آیا این اشکالات به رسول الله بر نمی‌گردد که حتی صحابی ایشان به محض رحلت‌شان، مرتد شده باشند؟!

6 دى 1395

آیا امام علی (امامان علیهم السلام) بالاترند یا قرآن کریم؟ (فوق لیسانس- روانشناسی اسلامی / قم)

3 دى 1395

چرا آیه "الیوم اکملت لکم ..."، در بین آیات خوردنی‌های حلال و حرام آمده؟ آیا بهتر نبود در جایی دیگر می‌آمد و مطلب صرف همان موضوع می‌بود تا اهمیتش بیشتر روشن می‌شد؟ (بیرجند)

5 آذر 1395

در مورد خدا می‌گوییم خدا کاری نمی‌کند که عدالت باشد، بلکه کاری که خدا می‌کند عدالت است. در مورد معصوم چطور می‌شود؟ عصمت یعنی اینکه هر کاری که معصوم می‌کند درست است یا کاری که درست را معصوم انجام می‌دهد؟

19 آبان 1395

زیارت با معرفت امام رضا علیه اسلام چیست؟ این زیارت چگونه با معرفت می‌شود که معادل ثواب صدهزار حج مقبوله را دارد؟ (فوق لیسانس هوش مصنوعی / مشهد)

2 آبان 1395

«ابلاغ – قبول – رضایت» در معانی عام و خاص، همیشه استمرار دارد (عید سعید غدیر مبارک)

30 شهريور 1395

دوستی گفت: حضرت ابراهیم (ع) نه شیعه بود و نه سنی، و طبق آیه قرآن کریم، مسلمان حنیف بود. پس همه باید فقط مسلمان باشند. قانع نشد که تشیع را پیامبر اکرم (ص) بنیان گذاشته‌اند، چگونه اثبات کنم؟

17 شهريور 1395

چرا مذهب تشیع این همه پر از غم و سیاهیست؟ من هر مراسمی که میرم یا روضه‌ی امام حسین هست یا صحبت عاشورا! یا رنگ چادر زنان سیاه است، به رغم آن که مکروه می‌باشد و ...؟!

17 تير 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.