اگر کسی بدهکاری وحق الناس داشته باشد و فعلا توان جبران را نداشته باشد می‌تواند به کربلا برود و به این نیت که بعد از کربلا صاحبان حق را راضی کند؟

3 آبان 1396

اگر کسی به زیار‌ت اربعین امام حسین (ع) برود ولی بخاطر شلوغی وازدحام نتواند وارد حرم شود و در مثلا چند کیلومتری حرم زیارت کند، جزو زوار امام حسین (ع) در اربعین محسوب می‌شود؟ و آیا اگر کسی در راه زیارت امام حسین (ع) بر اثر حادثه وبیماری بمیرد، شهید محسوب می‌شود؟

3 آبان 1396

آیا ایام ماه صفر نحس است؟! و سوال بعد اینکه آیا سفارش به دادن صدقه و ...، به معنای بیشتر بودن بلاها و... در این ماه هست‌؟!

2 آبان 1396

چرا امام حسین علیه السلام، زنان و فرزندان را با خودشان به سفر کوفه بردند؟ (افغانستان / هرات)

13 مهر 1396

هیچ کس تماشاچی نمونه، همه بیان وسط

8 مهر 1396

برخی که از روی تنبلی نماز نمی‌خوانند، به امید این که شاید حضرت توجهی کند و آنها واجبات را انجام دهند در مجالس عزاداری شرکت می‌کنند. آیا واقعاً مؤثر است؟ (فوق دیپلم عمران / تهران)

8 مهر 1396

شهید، آیت الله مطهری رحمة الله علیه: منطق شهید / اگر پیغمبر اسلام زنده می‏‌بود، امروز چه می‏‌کرد؟

7 مهر 1396

شبهه وارد می‌کنند که عزاداری‌های محرم، سبب غمگین شدن مردم می‌شود و غمگین بودن مردم ایران را به عزاداری برای اهل بیت علیهم السلام ربط می‌دهند و ...؟!

5 مهر 1396

آیا این مطلب که کسی که زیارت عاشورا بخواند، ثواب زوار امام حسین را دارد و امام حسین برای او دعا می‌کند و دعای فرد خواننده مستجاب است، صحیح و مستند است؟ هر روز زیارت عاشورا می‌خوانم، ولی لطفا به سوالم پاسخ دهید تا بیشتر ترغیب شوم. (لیسانس / تهران)

26 شهريور 1396

شبهاتی چون: کربلا صحرا نبود، جلگه بود؛ عاشورا در پاییز بود و هوا سرد بود، می‌توانستند چاه حفر کنند و ... را چگونه پاسخ دهیم؟!

21 شهريور 1396

با نزدیک شدن محرم شبهه می‌کنند: «مگر باور ندارید که امام حسین (ع) در بهشت و یزید در جهنم است، پس این همه عزاداری برای چیست؟ در ضمن آنها قوم و خویش بودند و دعوای آنها خانوادگی بود، پس به ایرانی‌ها چه؟!

29 مرداد 1396

آیا این حدیث که زوار امام حسین علیه السلام، عذاب قبر ندارند صحیح است؟ و آیا امام حسین در برزخ هم به دیدار زوار خود می‌آید و شفاعت می‌کند؟ اگر زوار امام حسین حق الناس داشته باشند چه می‌شود؟

19 فروردين 1396

تعداد یاران امام حسین علیه السلام، در روز آخر چند نفر بوده و چند نفر در روز عاشورا از لشکر مقابل یا خارج از منطقه به ایشان ملحق شدند؟ (لیسانس مکانیک / مشهد)

14 اسفند 1395

آیا جمله‌ی «کربلا به رفتن نیست، به شدن است»، از شهید آوینی می‌باشد؟ لطفاً پاسخگو باشید.

4 اسفند 1395

چرا در زیارت عاشورا صریحاً اسمی از اولی و دومی و سومی آورده نشده است؟ ایا این نشان از تقیه است؟ (لیسانس، اصفهان)

22 آذر 1395

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به «پایگاه پاسخگویی به سؤالات و شبهات – ایکس شبهه - ‌x-shobhe» می باشد.
استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.